Pijani i bez uprawnień wyeliminowani z ruchu

Policja szuka świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki

Po mimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Tylko minionej doby łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech takich delikwentów. Funkcjonariusze niezmiennie apelują i proszą o zachowanie rozwagi oraz trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę “na dwóch gazach” narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze łomżyńskiej jednostki Policji zatrzymali minionej doby trzech takich kierowców. W pierwszym przypadku, kierujący który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany wczoraj przed godziną 10.00 w trakcie kontroli. Funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” pełniący służbę na terenie Piątnicy zatrzymali kierowcę opla astry. 49–letni mieszkaniec Zambrowa zdecydował się usiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mało tego okazało się, że 49 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Drugim, zatrzymanym przez łomżyńskich funkcjonariuszy był 55 letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Ze zgłoszenia jakie wpłynęło do dyżurnego, wynikało, że kierujący fiatem panda wypadł z drogi i dachował. Do zdarzenia miało dojść około godziny 11.00 na terenie gminy Jedwabne przed miejscowością Brzostowo. Natychmiast zostały tam skierowane służby ratunkowe, ale okazało się, że kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został zatrzymany, policjanci zauważyli go idącego poboczem 150 metrów od miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem 55-letniego mieszkańca powiatu grajewskiego wykazało prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Z systemów policyjnych wynikało zaś, że kierował po mimo iż prawo jazdy zostało mu już zatrzymane przez policjantów z Grajewa w ubiegłym miesiącu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Trzecim skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 30 – letni mieszkaniec Łomży, który został zatrzymany dziś, chwilę po północy, na ul. Szosa do Mężenina. 30 – latek, zdecydował się usiąść za kierownicę pomimo, że był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego niespełna promil alkoholu w organizmie. Mało tego Łomżanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Poza tym w daewoo lanos, oprócz mężczyzny znajdowało się jeszcze pięć innych osób. 30 – letni kierowca Lanosa trafił do policyjnego aresztu.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą teraz przed sądem.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment