Pierwszy etap prac na Zjeździe zakończony terminowo

Pierwszy etap prac na Zjeździe zakończony terminowo

Zgodnie z założonym harmonogramem został ukończony pierwszy etap prac związanych z remontem ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej fragment dróg krajowych nr 61 i 63 w granicach administracyjnych miasta. W dniach 17-19 listopada wykonano frezowanie i ułożenie warstw wzmacniającej i wiążącej na prawie kilometrowym odcinku tej drogi. Kolejne prace, związane z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu, planowane są w dniach 24-26 listopada.

– Przedsięwzięte przez nas kroki spowodowały, że tak duże zadanie udało się sprawnie zrealizować, bez paraliżu komunikacyjnego naszego miasta – informuje zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki, podkreślając zaangażowanie oraz pracę do późnych godzin nocnych brygad i sprzętu wykonawcy. Zastępca Prezydenta przypomina, że w celu zminimalizowania uciążliwości związanych z inwestycją i zredukowania tranzytu przez Łomżę, już w Ostrowi Mazowieckiej i Grajewie nadawano przez CB Radio komunikaty o prowadzonych robotach drogowych w Łomży, zalecających objazdy przez Białystok. Na skrzyżowaniu Alei Legionów i ulicy Poznańskiej, ruch tranzytowy jadący od strony Ostrowi Mazowieckiej (droga wojewódzka 677), przekierowywano na Szosę do Mężenina. Ponadto wprowadzonym ruchem wahadłowym kierowały wyznaczone do tego osoby, w miejscach newralgicznych wsparte funkcjonariuszami policji. – Dodatkowo otworzyliśmy ulicę Polową na odcinku od Alei Legionów do ul. Giełczyńskiej, co było istotnym udogodnieniem dla ruchu lokalnego – dodaje Andrzej Garlicki.
Podobne działania zostaną podjęte w najbliższy weekend, podczas układania warstwy ścieralnej asfaltu. Wykonanie prac uzależnione będzie od warunków atmosferycznych.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment