Pierwsze narodziny w jubileuszowym roku

Pierwsze narodziny w jubileuszowym roku

Amelka – tak ma na imię pierwszy noworodek, który przyszedł na świat w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w jubileuszowym dla miasta 2018 roku. Dziewczynkę i jej szczęśliwych rodziców odwiedził na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym prezydent Mariusz Chrzanowski. Były gratulacje i życzenia, wyprawka miejska, nie zabrakło również bukietu kwiatów dla mamy.

Mała Amelka jest córeczką Eweliny i Łukasza Stypułkowskich. Przyszła na świat w Nowy Rok o godzinie 18:20. Ważyła 3350 g i mierzyła 54 cm. Dziewczynka otrzymała maksymalne 10 punktów w skali Apgar, czyli badaniu oceniającym stan zdrowia noworodka. Jest to pierwsze dziecko państwa Stypułkowskich, którzy nie kryją ogromnej radości. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, to maleństwo jest najlepszym prezentem jaki mogliśmy sobie wymarzyć na Nowy Rok – powtarzają zgodnie.

Szczęśliwych rodziców odwiedził w szpitalu prezydent Mariusz Chrzanowski. Z rąk włodarza miasta otrzymali oni list gratulacyjny, wyprawkę miejską z kocykiem z logiem 600-lcia Miasta Łomża i jubileuszową monetą. Nowością, wprowadzoną w tym roku, jest też karta rodzinna z pakietem sześciuset minut do wykorzystania w Parku Wodnym lub pływalni miejskiej przy ul. Niemcewicza. Ponadto Prezydent przkazał body, półśpioszki, śliniaczek, łapki niedrapki, czapeczkę i myjkę z logo miasta oraz maskotkę, kultowego już misia Łomżatka. – Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, mimo zmęczenia widać, że są oni uśmiechnięci. To ich pierwsza pociecha, ale już są świadomi wyzwań jakie przed nimi stoją. Jako samorząd jesteśmy gotowi, aby wspierać młodych łomżan – mówi gospodarz Łomży, który mocno stawia na politykę prorodzinną.

Pierwsze narodziny w jubileuszowym roku

To z jego inicjatywy od 2016 roku wprowadzone zostało samorządowe becikowe w wysokości 500 zł jednorazowego świadczenia wraz z wyprawką miejską. Te działania przynoszą realne efekty, bowiem w mieście rodzi się coraz więcej dzieci. W pierwszym roku wydanych zostało 520 decyzji o samorządowym wsparciu, w ostatnim 2017 było ich jeszcze więcej, bo 668. Rośnie także ogólna liczba urodzeń w łomżyńskim szpitalu. W 2017 roku wyniosła 1264 maluchów, zaś rok wcześniej 1108, a w 2015 1065. – Każdy nowy obywatel to nadzieja i przyszłość naszego miasta – podsumowuje krótko Mariusz Chrzanowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment