Piękna promocja miasta

Piękna promocja miasta

Są młode, inteligentne i piękne. Kilkanaście dni temu znakomicie zaprezentowały się podczas konkursu Miss Polski. Zuzanna Poteraj została najpiękniejszą nastolatką, Wiktoria Wiśniewska zdobyła tytuł drugiej wicemiss, zaś tegoroczna Miss Ziemi Łomżyńskiej Elwira Talkowska powalczy w grudniu w Krynicy-Zdroju o koronę najpiękniejszej Polki. – Wszyscy możemy być dumni z naszych dziewczyn, bo pięknie promują Łomżę i Ziemię Łomżyńską w całym kraju – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który pogratulował misskom i wręczył im po bukiecie kwiatów.

Miss Polski Nastolatek Zuzanna Poteraj ma zaledwie 14 lat i uczy się w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Mimo, że od wyborów w Kozienicach minął już ponad tydzień, to wciąż jeszcze do niej nie dociera sukces jaki osiągnęła. – Czuję się szczęśliwa i trochę nie dowierzam, że to wszystko dzieje się naprawdę. Nie liczyłam na tytuł. Chciałam po prostu dobrze się bawić, nawiązać nowe znajomości – mówi nastolatka. Ma całe życie przed sobą i wiele pięknych chwil przed nią. Jak zdradziła chciałaby w przyszłości spróbować swoich sił w modelingu. Już dziś z jej rodzicami kontaktowali się przedstawiciele branży modelingowej z zagranicy.

Elwira Talkowska w tym roku została Miss Ziemi Łomżyńskiej. Jak podkreśla, było to dla niej spełnienie marzeń. Na casting poszła za namową swojej mamy, która zawsze w nią wierzyła. – Wówczas ten stres był zdecydowanie większy. Musiałam się zaprezentować przed własną publicznością, na widowni była rodzina znajomi – opowiada. Na galę półfinałową do Kozienic jechała z myślą jak najlepszego zaprezentowania się. Już bez większego stresu. – Kiedy wyczytano moje nazwisko poczułam wielką radość – mówi absolwentka bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie w Białymstoku, która wciąż ma szansę zostać najpiękniejszą kobietą w Polsce. Cały czas pracuje nad swoją sylwetką, ćwiczy na siłowni, doskonali też prezentację na scenie.

Tytuł drugiej Wicemiss Polski Nastolatek zdobyła Wiktoria Wiśniewska. Tegoroczna Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej pochodzi z Grajewa. Uczy się w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym. Na co dzień lubi tańczyć, szczególnie, gdy z głośników rozbrzmiewa muzyka hiphopowa. W wolnych chwilach trenuje lekkoatletykę. – Finał był dla mnie wielkim wyróżnieniem i wspaniałą przygodą. Rozdałam tam pierwsze w życiu autografy – mówi z wyraźnym uśmiechem na twarzy. W Kozienicach dopingowała ją ponad dwudziestoosobowa grupa grajewian. Na widowni obecni byli też rodzice, którzy jak podkreśla są jej najwierniejszymi kibicami. – Wspierają mnie i zawsze mogę na nich liczyć – podsumowuje siedemnastoletnia Wiktoria.

Nie byłoby miss z Łomży, gdyby nie Anna Kurządkowska. Właścicielka Akademii Kobiecości od trzech lat organizuje wybory Miss Ziemi Łomżyńskiej. – Pomysł zrodził się spontanicznie. Kiedyś sama brałam udział w różnych konkursach i stwierdziłam, dlaczego nie stworzyć czegoś takiego w Łomży? To też szansa dla wielu młodych dziewczyn, których nie stać byłoby na dojazdy na przykład do Białegostoku, gdzie odbywa się konkurs Miss Podlasia – tłumaczy. W tak krótkim czas gród nad Narwią może poszczycić się już zdobyciem korony miss Polski. Praca łomżanki została dostrzeżona, bo dostała propozycję z głównego biura Miss Polski. – Z jednej strony jest to na pewno fajny awans, ale z drugiej też wielkie wyzwanie. To będzie dużo większa odpowiedzialność – mówi Anna Kurządkowska.

Artykuł i galeria z wyborów Miss Polski KLIKNIJ TUTAJ.

 

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Piękna promocja miasta”

  1. Sylwia

    Włodarz wygląda na zawstydzonego :)))

Leave a Comment