Pawilony przy dworcu wyremontowane

Pawilony przy dworcu wyremontowane

Zakończyła się przebudowa pawilonów handlowych przy Dworcu Autobusowym w Łomży. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W imieniu Prezydenta Miasta Łomża uczestniczył w nim jego zastępca Andrzej Garlicki. Poświęcenia nowych nieruchomości dokonał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

– Cel przebudowy starych, wysłużonych pawilonów, by pozostały w rękach dotychczasowych właścicieli, a jednocześnie zdobiły naszą Łomżę, został osiągnięty – mówi Łucja Ogrodnik prezes zarządu zrzeszenia “Legionów 50”. – Dziękujemy za współpracę inwestorom, wykonawcom, inspektorowi nadzoru i wszystkim, którzy nam dobrze życzyli i wspierali – dodaje.

Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, który zajmuje się sprawami gospodarczymi wmieście zauważa, że ta inwestycja jest wyrazem uznania i wsparcia dla rzeszy drobnych przedsiębiorców, jak również dla idei wspólnego tworzenia. W krótkim wystąpieniu, tuż po przecięciu symbolicznej wstęgi, podziękował wszystkim inwestorom za “upiększenie” trasy przelotowej, jaką jest Aleja Legionów oraz utrzymanie miejsc pracy i dochodów dla wielu rodzin.

Dzień uroczystego zakończenia budowy połączono z wigilijną tradycją dzielenia się opłatkiem, aby w ten sposób wzbudzić refleksję dotyczącą nowego spojrzenia na dalszą współpracę, w ramach nowo utworzonej wspólnoty. – Składane życzenia, nawiązywały również do współdziałania w przyszłości w zakresie wykorzystania tego potencjału jaki stworzyliśmy – podsumowuje Łucja Ogrodnik.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment