Oskarżonemu o pobicie 8-miesięcznego dziecka grozi do 3 lat więzienia

dziecko Łomża

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Łomży, który 30 stycznia 2017 roku został zatrzymany jako podejrzany o pobicie 8-miesięcznego dziecka. Sprawcy grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W dniu 27.01.2017 roku koleżanka matki dziecka poprosiła o pomoc w związku z pobiciem jej ośmiomiesięcznego dziecka. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z zawiadamiającą ustalili że do pobicia doszło w dzień wcześniej z nieustalonych przyczyn, a matka o pomoc poprosiła dopiero następnego dnia, gdyż wcześniej nie miała możliwości kontaktu

Bezpośrednio po uzyskaniu informacji dziecko wraz z matką zostało przewiezione do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży gdzie po wstępnych badaniach stwierdzono obrażenia w postaci pęknięcia kości czaszki i karetką pogotowia przewieziono poszkodowane dziecko wraz z matką do DSK w Białymstoku. Badania przeprowadzone w DSK w Białymstoku nie potwierdziły wstępnie stwierdzonego urazu. Nie stwierdzono również uszkodzenia układu nerwowego ani żadnych zmian wewnętrznych, dziecko pozostaje w dobrym kontakcie, reaguje na bodźce, zostało pozostawione na oddziale dziecięcym na obserwacji. Lekarz wykluczył by matka dziecka mogła być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie dziecka 23-letniego mieszkańca Łomży.

23-latek według śledczych przez uderzanie dziecka rękoma po głowie i ciele naraził je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (czyn z art. 160 5 1 kk w zb. z art.157 § 2 kk). Ponadto kierował wobec dziecka i jego matki groźby karalne pozbawienia życia (czyn z art. 190 § 1 kk) .

Related posts

2 Thoughts to “Oskarżonemu o pobicie 8-miesięcznego dziecka grozi do 3 lat więzienia”

  1. mini81

    3 lata wieziena to stanowczo za malo

  2. MadziaZ

    DOŻYWOCIE DLA IMBECYLA

Leave a Comment