Osiemnastka “Gwiazdki z nieba”

Osiemnastka "Gwiazdki z nieba"

Serdecznie zapraszamy na rozśpiewany wieczór pełen bożonarodzeniowych i zimowych piosenek w wykonaniu wychowanków Magdy Sinoff z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Koncert „Gwiazdka z nieba” odbędzie się w czwartek 18 stycznia 2018 r. o godz. 19:00, w kościele oo Kapucynów przy ul. Krzywe Koło 3 w Łomży. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu będzie wokalistka Agnieszka Gorączkowska. Wstęp wolny!

Agnieszka Gorączkowska w 1996 roku wieku 19 lat debiutowała na deskach amfiteatru Opolskiego wykonując piosenkę Ewy Bem „ Powrotna Bossa-nova”. W międzyczasie uczęszczała do szkoły muzycznej II st. na ulicy Bednarskiej w Warszawie, a kilka lat później dostała się na wydział wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Swoje życie na prawie 15 lat związała z chrześcijańskim chórem TGD (Trzecia Godzina Dnia) w którym była solistką i nagrała 6 płyt, oraz równocześnie związała się zawodowo z Mieczysławem Szcześniakiem z którym współpracuje już blisko 12 lat. Obecnie razem z mężem Rafałem Gorączkowskim absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale fortepianu, oraz współzałożycielem popularnego zespołu Goya pracują nad wspólną solową płytą.
Współpracowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, min. Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Januszem Panasewiczem, Ireną Jarocką, oraz przy różnych produkcjach telewizyjnych z całą plejadą polskich gwiazd jak Golec uOrkiestra, Piotr Cugowski, Anna Maria Jopek czy Krystyna Prońko.
Podczas Światowych dni młodzieży w 2016 roku odbywających się w Krakowie miała przyjemność wystąpić przed 2 milionową publicznością, a rok później zaśpiewać w Tauron Arenie w Krakowie podczas koncertu „Bóg liczy na Ciebie” piosenkę „Our God’ z 300 osobowym chórem oraz orkiestrą pod kierownictwem Adama Sztaby. Wzięła udział w trasie koncertowej „Betlejem w Polsce” obejmującej 12 największych miast i hal koncertowych, gdzie na koncerty przyszło 50 000 uczestników, a spot promocyjny – teledysk „Pierwsza gwiazda” miał 1 600 000 odsłon! Koncerty te miały na celu wspólne kolędowanie, i wspólne świętowanie Bożego Narodzenia w gronie sąsiadów, znajomych, przyjaciół i bliskich, a co najważniejsze dochód z koncertów Betlejem w Polsce 2016/2017 został przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych.
Piosenki z udziałem Agnieszki Gorączkowskiej sięgają milionów odsłon w internecie tj. „Przyjdź jak deszcz” , „Ukojenie” , „Oczekuję Ciebie Panie” czy „Walka”.

 

tekst i foto: MDK-DŚT

Related posts

Leave a Comment