OSA “przyleci” do grodu nad Narwią [VIDEO]

OSA "przyleci" do grodu nad Narwią [VIDEO]

Łomża otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie na realizację małej infrastruktury sportowej o charakterze wielopokoleniowej. Pięć Otwartych Stref Aktywności powstanie jeszcze w tym roku przy ul. Wojska Polskiego 29, ul. Kazańskiej 9, ul. Wroniej, ul. Dmowskiego 5 oraz ul. Śniadeckiego 16. Nasze miasto jest jednym z nielicznych, które otrzymało pełne wsparcie na realizację maksymalnej liczby stref.

Na realizację przedsięwzięcia władze Łomży pozyskały ze środków ministerialnych 250 tys. zł. – Takie obiekty są potrzebne w naszym mieście i cieszę się, że udało nam się na nie uzyskać dofinansowanie. Dzięki temu powstaną plenerowe siłownie z minimum sześcioma różnymi urządzeniami oraz strefy relaksu, składające się z ławek i urządzeń do gier, a także ogrodzone place zabaw o charakterze sprawnościowym – nie ukrywa zadowolenia Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który dziękuje posłance Bernadecie Krynickiej za wsparcie oraz Jarosławowi Stawiarskiemu, Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki za przychylność i życzliwość. Realizacja Otwartych Stref Aktywności w naszym mieście będzie kosztowała około 552 tys. zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przez najbliższe dwa lata, kwotą 100 mln zł zamierza dofinansować około 3 tysięcy takich obiektów. W tym roku wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł. W wersji podstawowej program Otwartych Stref Aktywności dotyczy siłowni plenerowych i stref relaksu (ławki, stoły do gier, ping-ponga, zagospodarowanie zieleni), zaś w wersji rozszerzonej obejmuje dodatkowo place zabaw o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie terenu. – Uruchomienie Programu poprzedziliśmy badaniami, z których wynika, że wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. OSA jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie, a olbrzymie zainteresowanie Programem tylko to potwierdziło – mówi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment