Opłatkowe spotkanie seniorów

Opłatkowe spotkanie seniorów

Blisko sto osób z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży podzieliło się opłatkiem na corocznym spotkaniu wigilijnym. Świąteczne życzenia najstarszym mieszkańcom naszego miasta złożył prezydent Mariusz Chrzanowski, który wyraził również uznanie za entuzjazm do działania towarzyszący im każdego dnia.

Opłatkowe spotkanie seniorów

Spotkania wigilijne łomżyńskich seniorów są już tradycją. Każdego roku zbierają się oni, aby wspólnie zasiąść do świątecznego stołu, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia czy skosztować potraw. Jednak najważniejsza jest miła atmosfera i czas spędzony w gronie znajomych oraz przyjaciół. – Wielu z nich to osoby samotne i takie spotkania są bardzo ważne – mówi Regina Grzymek, kierownik Klubu Seniora MOPS. W siedzibie przy ul. Mickiewicza pojawiła się prawie setka osób. Wigilia rozpoczęła się od śpiewania kolęd z zespołem Senior Vita.

Po wspólnym kolędowaniu bożonarodzeniowe życzenia przekazał wszystkim uczestnikom prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta na każdym kroku podkreśla, jak ważna jest to grupa społeczna w funkcjonowaniu naszego grodu. To z myślą o seniorach została wprowadzona m.in. Łomżyńska Karta Seniora, uprawniająca od tego roku jej posiadaczy, którzy ukończyli 60. rok życia, do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Od kilku lat mają oni także swoje święto w postaci Seniorady na Starym Rynku.

Opłatkowe spotkanie seniorów

– Wszystkie spotkania z Państwem są dla mnie niezwykle budujące i ogromnie je sobie cenię. Każdy z Państwa posiada swoją historię życia. My młodzi z tego bagażu doświadczeń powinniśmy korzystać jak najwięcej – zwracał się do seniorów prezydent. – Mam nadzieję, że czują się Państwo dobrze w naszej Łomży, gdyż bardzo zależy mi na tym, aby mieli Państwo jak najlepsze warunki do realizacji swoich potrzeb – dodawał Mariusz Chrzanowski. Gospodarz Łomży życzył seniorom przede wszystkim zdrowych i spokojnych świąt spędzonych w gronie najbliższych osób oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku. Do życzeń świąteczno-noworocznych dołączyła się również jego zastępczyni Agnieszka Muzyk, która odpowiada za sprawy społeczne w mieście i kwestie związane z polityką senioralną są jej bliskie.

Opłatkowe spotkanie seniorów

Uczestniczący w spotkaniu opłatkowym biskup Tadeusz Bronakowski nawiązał do hasła ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na krakowskich Błoniach. – Młodość to nie tylko metryka, ale stan ducha. Jeżeli czujemy się wewnętrznie ludźmi młodymi, to takimi naprawdę jesteśmy – mówił i przywołując słowa Papieża Franciszka zachęcał młodzież do korzystania z doświadczenia ludzi starszych. Po odczytaniu fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza i krótkiej modlitwie pobłogosławił opłatki, po czym rozpoczęło się wzajemne składanie życzeń oraz spożywanie wigilijnych potraw.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment