Opłatek w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

Opłatek w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

Rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki w Łomży. Coroczny opłatek został połączony z otwarciem nowej siłowni, wyposażonej w całości ze środków miejskich.

Wigilia rozpoczęła się od występów artystycznych. Podopieczni placówki przedstawili opowieść wigilijną niosącą ze sobą przesłanie, że zawsze należy pomagać drugiemu człowiekowi i dzielić się z nim nawet najdrobniejszymi rzeczami. Jak mówi dyrektor Inga Kolaska, okres przedświąteczny jest szczególny w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. – Nasze dzieci i młodzież czekają na takie spotkania. Co roku przygotowujemy dla nich drobne upominki, a radość na ich twarzach jest bezcenna – podkreśla.

Świąteczne życzenia podopiecznym placówki przekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Gospodarz miasta życzył, aby czas świąt Bożego Narodzenia był wyjątkowy i upłynął na spotkaniach z bliskimi, umacnianiu więzi oraz skłonił do refleksji. – Niech nigdy nie zabraknie w Was wiary, nadziei i miłości – zwracał się do dzieci i młodzieży. Świąt pełnych rodzinnego ciepła oraz spełniania marzeń w nadchodzącym roku życzyła poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, przekazując na ręce dyrektor Ingi Kolaski okazjonalną flagę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po oficjalnych wystąpieniach nastąpił czas dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz spożywania wigilijnych potraw. Uroczystość przebiegającą w miłej i rodzinnej atmosferze zwieńczyło otwarcie sali do ćwiczeń ze sprzętem siłowym. Do dyspozycji dzieci i młodzieży są atlasy, orbitreki czy sztanga. Siłownia kosztowała 15 tys. zł, a jej wyposażenie w całości zostało pokryte ze środków budżetu miasta.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment