OFFowe Oblicza Kobiecości czyli Replika Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2018 w Łomży

OFFowe Oblicza Kobiecości czyli Replika Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2018 w Łomży

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego, znany do 2016 roku jako „Złote Mrówkojady”. Do dziś nazwę tę noszą statuetki wręczane laureatom. Powstały w 2007 roku projekt to idealna przestrzeń dla tych, którzy lubią zadawać pytania i zastanawiać się nad odpowiedziami.

Po replice LFF 2018 również odbędzie się dyskusja, której głównym tematem będą różne oblicza kobiecości przedstawiane w krótkometrażowych filmach.

Rozmowę poprowadzi dyrektor LFF Maciej Misztal.

PROGRAM POKAZU:

Bez nieba/Sin Cielo, reż. Jianna Maarten (USA) 2017, 25’
Dwójka nastolatków z amerykańsko-meksykańskiego pogranicza poszukuje miłości w regionie, w którym przemoc wydaje się nieunikniona. Film nagrodzony na MFF w Palm Springs.

Katastrofa/Calamity, reż. Séverine De Streyker, Maxime Feyers (Belgia) 2017, 23’
France poznaje dziewczynę swojego syna. I traci kontrolę… Film nagrodzony na MFFK w Brukseli.

Ostatni dzwonek/Last Call, reż. Hajni Kis (Węgry) 2018, 27’
61-letnia Anikó ma przeprowadzić się do rodziny swojej córki w Anglii. To ostatni dzień przed zmianą życia. Grand Prix Konkursów Krótkometrażowych Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2018.

Ani jednej linii/Not even a line, reż. Víctor E.D. Somoza (Hiszpania) 2017, 17’
Jak co dzień Encarna i Rosario spotykają się w lokalnej kawiarni. Ale dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Dzisiaj zmienią temat rozmowy.

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych (m.in. ARTE, RBB, A+E Networks UK). Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Instruktor warsztatów filmowych. Twórca i animator kina offowego. Nominowany w plebiscycie Kuriera Lubelskiego do tytułu Człowieka Roku 2018 w kategorii kultura.

Data : 06.03.2019 r.
Godzina : 18.00
Miejsce : Galeria Pod Arkadami
Bilety : 5 pln

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA POKAZU: ok. 95 min

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych
Ul. Wojska Polskiego 3
18 – 400 Łomża
tel. 86 216 32 26

Related posts

Leave a Comment