Oblicza miłości Łomżyńskich Filharmoników

Oblicza miłości Łomżyńskich Filharmoników
Jutro 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert oddający atmosferę Wielkiego Postu. Jako solista wystąpi dobrze znany łomżyńskim melomanom tenor Jacek Szymański, a Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Władimir Bormotow (Białoruś), dyrektor zaprzyjaźnionej z FKWL „Grodzieńskiej Capelli”.

Władimir Bormotow. Ukończył Państwowe konserwatorium oraz studia podyplomowe na Białoruskim Konserwatorium w Mińsku. Jest dyrektorem artystycznym Państwowej Instytucji Kultury “Grodzieńska Capella” i dyrygentem orkiestry “Grodzieńska Capella”, która pod jego kierownictwem dała ponad 500 koncertów na Białorusi i za granicą. Władimir Bormotow jest również profesorem i przewodniczącym wydziału instrumentalnego Państwowego Uniwersytetu imienia Janki Kupały w Grodnie. Został odznaczony medalem im. Franciszka Skorina.

Jacek Szymański, łomżyniak, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego wybitnej śpiewaczki Maestry Haliny Mickiewiczówny. Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Brał udział w licznych tournee zagranicznych z polskimi filharmoniami i operami, m.in.: Austria, Belgia, Dania, Holandia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Kanada. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”, w ramach, którego zajmuję się reżyserią i inscenizacją spektakli operowych oraz projektowaniem scenografii i kostiumów.

W programie koncertu usłyszymy dzieła m.in. Antonio Scarlattiego, Giulio Cacciniego, Antonio Vivaldiego, Jerzego Fryderyka Haendela, Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Koncert odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A w Łomży.

 

 

Related posts

Leave a Comment