Nowy abonament RTV będzie pobierany razem z podatkiem [VIDEO]

abonament rtv łomża

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński zapowiedział, że na mocy nowej ustawy najprawdopodobniej od początku 2018 roku abonament radiowo-telewizyjny będzie pobierany razem z podatkiem (od płatników PIT, CIT i KRUS) i będzie wynosił ok. 6 zł miesięcznie.

Jeżeli korzystasz z usług płatnej telewizji, zapłacisz. Rząd planuje pozyskiwać dane od komercyjnych operatorów telewizji. Ci po nowelizacji będą zmuszeni do przesyłania informacji do Poczty Polskiej o tym, kto korzysta z ich usług. Poczta automatycznie wrzuci takie osoby do bazy osób posiadających telewizor.

Według projektu nowelizacji dostawcy płatnej telewizji w ciągu 30 dni od wejścia w życie nowych przepisów będą musieli poinformować swoich klientów tej usługi, że ponieważ zostali domyślnie uznani za posiadaczy odbiorników telewizyjnych, ich dane (imię i nazwisko, adres zamieszkania i korzystania z usługi, numery PESEL, REGON, NIP lub KRS) zostaną przekazane Poczcie Polskiej.

Opłata abonamentowa uiszczana jest przez jedno gospodarstwo domowe. Jeżeli płatna telewizja zarejestrowana jest na jednego mieszkańca, natomiast telewizor zarejestrowany jest na innego, ten pierwszy zostanie zwolniony z opłaty.

Projekt zakłada również umorzenie wszystkich dotychczasowych zaległości zarówno w przypadku niepłacących go do tej pory klientów płatnej telewizji, jak i osób korzystających z sygnału telewizji naziemnej.

Related posts

Leave a Comment