Nowe boisko przy SP 1 w ciągu dwóch lat?

Nowe boisko przy SP 1 w ciągu dwóch lat?

Jeszcze w tym roku planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski wystąpił do Rady Miejskiej o zabezpieczenie na ten cel 60 tysięcy złotych.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 znajduje się boisko, które za względu na swój stan nie jest aktualnie użytkowane. Uczniowie tej placówki korzystają z obiektów oddalonego o kilkaset metrów kompleksu „Moje boisko – Orlik 2012”. – Możemy planować klasy w oparciu o infrastrukturę, którą dysponujemy. Dzięki łącznikowi z Parkiem Wodnym utworzyliśmy klasę o profilu pływackim. Jeżeli będziemy mieli taką możliwość, to w przyszłości postaramy się rozwijać inne dyscypliny sportowe poprzez uruchomienie klas o profilu lekkoatletycznym lub piłkarskim – informuje dyrektor SP 1 Krystyna Kamińska.

Również prezydent Mariusz Chrzanowski zauważa, że budowa zewnętrznego obiektu sportowego zapewni zwiększenie oferty dydaktycznej szkoły. – To będzie inwestycja w rozwój fizyczny dzieci i młodzieży nie tylko uczących się w tej placówce, bo obiekt po godzinach lekcyjnych będzie dostępny dla łomżyńskich klubów i stowarzyszeń sportowych, zwiększając tym samym dostęp do infrastruktury sportowej w naszym mieście – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Dodaje, że jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne, to jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa boiska przy „Budowlance”, a nowy obiekt przy Szkole Podstawowej nr 1 będzie mógł powstać w 2020 roku.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 planowane jest oświetlone boisko piłkarskie o wymiarach 62×30 metrów wyposażone w sztuczną murawę, okólna bieżnia dwu lub czterotorową o dystansie minimum 200-250 metrów z prostą o dystansie 70 lub 110 metrów, skocznia do skoku w dal z rozbiegiem, rzutnia do pchnięcia kulą, toalety i przebieralnie. Dokładne parametry określi opracowana dokumentacja techniczna. O dofinansowanie realizacji tej inwestycji władze miasta zamierzają wnioskować w przyszłym roku do Ministerstwa Sportu.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment