Nowa linia MPK

mpk łomża

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży informuje, że od 4 marca 2019r. mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej linii autobusowej, która poszerzy sieć połączeń transportu zbiorowego w naszym mieście. Linia numer 18 połączy dwa skrajnie położone punkty miasta: ulicę Nowogrodzką (Pętla Targowica) z osiedlem mieszkaniowym położonym przy nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. Przebiegać będzie ulicami, na których jeszcze nie było autobusów (ul. Księżnej Anny, Rycerska, Polowa przy Urzędzie Skarbowym).

Uruchomienie tej linii jest odpowiedzią na liczne sugestie i wnioski mieszkańców i ma na celu skrócenie drogi dojścia do najbliższego przystanku. – Liczymy na to, że dzięki temu przybędzie nam nowych pasażerów, którzy do tej pory woleli jeździć samochodem, czy chodzić pieszo. Jest to działanie spójne z polityką ograniczenia ruchu samochodów osobowych w mieście, a tym samym zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza – informuje dyrektor MPK Janusz Nowakowski. Utworzenie tego rodzaju połączenia możliwe było dzięki zakupowi małych autobusów marki KARSAN, które już obsługują linie MPK. 

Trasa linii numer 18 będzie przebiegała z pętli Targowica ulicami: Strzelców Kurpiowskich – Łukasińskiego – Sikorskiego – Wojska Polskiego – Polowa – Aleja Legionów – Sikorskiego – Zawadzka – Księżnej Anny – Rycerska – ul. Piłsudskiego – Kazańska – Sybiraków – Zawadzka – Zawadzka/Szmaragdowa (i odwrotnie).

Wkomponowanie nowej linii autobusowej w system połączeń wymusiło wprowadzenie niewielkich korekt na pozostałych trasach, które również będą obowiązywały od 4.03.2019 r. MPK prosi o uwagi i sugestie dotyczące zaplanowanej linii oraz całej sieci komunikacji miejskiej (rozkład jazdy), które w miarę możliwości będzie starało się uwzględnić.

UM Łomża

Related posts

2 Thoughts to “Nowa linia MPK”

  1. Abc

    Czy 18 będzie zatrzymywała sie koło Venedy?

    1. W artykule jest link do rozkładu jazdy 18-stki. Proszę sprawdzić dokładne info dotyczące przystanków i godzin przyjazdu autobusu. Pozdrawiam Łomżatek.

Leave a Comment