Nowa infrastruktura sportowa przy “Budowlance”?

Nowa infrastruktura sportowa przy "Budowlance"?

Jeszcze w tym roku możliwe jest rozpoczęcie budowy nowego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza do końca marca złożyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

Nowy obiekt sportowy przy „Budowlance” miałby składać się z wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 24 x 48 metrów, kortu tenisowego o wymiarach 17 x 34 metry i nawierzchni z trawy syntetycznej oraz bieżni okólnej czterotorowej o nawierzchni poliuretanowej. Planowana jest także bieżna 60-metrowa, skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. W ramach prac przewiduje się również wykonanie m.in. ogrodzenia, oświetlenia i odwodnienia terenu oraz utwardzonych dojść z kostki.

Prezydent Łomży podkreśla, że niezmierne ważne jest, by inwestować w rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. – Ogłosiliśmy właśnie przetarg na  budowę sali gimnastycznej i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2. Chcę, by w tej kadencji powstały również sale gimnastyczne przy Szkołach Podstawowych nr 4 i 5 oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. 

Także poseł Bernadeta Krynicka, wspierająca władze Łomży w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na obiekty sportowe, uważa że należy stawiać na zdrowie fizyczne, a nie będzie go bez rozwoju kultury fizycznej. – W XXI wieku mamy plagę chorób ze spektrum zaburzeń psychicznych, a sport i regularny wysiłek fizyczny jest profilaktyką chorób psychicznych i somatycznych – mówi poseł Bernadeta Krynicka podkreślając konieczność dbania o wychowanie zdrowego społeczeństwa.

– Budowa boiska przy sali gimnastycznej “Budowlanki” jest dla naszej placówki dosyć istotna, ponieważ poprawi warunki sportowe i możliwość prowadzenia wychowania fizycznego – informuje Artur Ciborowski, dyrektor ZSTiO nr 4. Podkreśla, że inwestycja ma już pełną dokumentację i pozwolenie na budowę, a gotowy obiekt doskonale wpisze się w nadnarwiańskie bulwary i będzie dostępny nie tylko dla uczniów jego szkoły, ale wszystkich mieszkańców.

Od 2015 roku ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki udało się wybudować boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 10, boisko wielofunkcyjne i kort tenisowy przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, boisko wielofunkcyjne i skocznię do skoku wzwyż przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Wyremontowano również salę gimnastyczną przy „Ekonomiku” i zaplecze socjalno – sanitarne sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1, a także wybudowano salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 7. Łączny koszt prac wyniósł ponad 10 mln zł, z czego 1/3 pochodziła z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment