NOCNY KOCHANEK i Zdrajca Metalu w Łomży [VIDEO]

Nocny Kochanek
Zapraszamy na koncert Nocnego Kochanka, promującego płytę “Zdrajcy Metalu”.
Miejsce: Klub Pop Art., MDK-DŚT, 5 marzec
Start: 19:00
Bilety w przedsprzedaży (MDK-DŚT i Galeria Pod Arkadami): 25 pln
Bilety w dniu koncertu: 30 pln

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

Nocny Kochanek Trasa
Nocny Kochanek Trasa

Po sukcesie albumu „Hewi Metal” czas na drugą płytę! „Zdrajcy Metalu” to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty – często dwuznaczne – napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Ilustrację okładki, tak ja w przypadku debiutu, wykonał  Robert Adler.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.”

FP: www.facebook.com/nocnykochanek
www: www.nocnykochanek.pl
YouTube: www.youtube.com/c/NocnyKochanek

Related posts

Leave a Comment