Nieudany pierwszy mecz MKS Dwójki Łomża

Nieudany pierwszy mecz MKS Dwójki Łomża

Niestety od porażki rozpoczęły pierwszoligowy sezon piłkarki ręczne MKS Dwójka Łomża. Nasze zawodniczki uległy w Płocku tamtejszemu SMS ZPRP I 23-39.

– Graliśmy z bardzo silnym zespołem, w kadrze którego jest 13 reprezentantek Polski U-18 z tegorocznych mistrzostw świata w Kielcach – mówi trener Dwójki Janusz Świętoń. Tym jednak nie tłumaczy wysokiej porażki na inaugurację sezonu. – Wynik jest za wysoki, bo sprawiedliwsze byłoby kilka bramek różnicy. Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Mając 8 piłek bramkowych ze skrzydła, które na takim poziomie trzeba kończyć, dziewczyny rzucały w bramkarkę. Wychodziły kontry i traciliśmy gole – relacjonuje opiekun łomżanek. Dodaje, że jego podopieczne tworzą młodą “fajną” drużynę, muszą dalej pracować i wierzyć w siebie. To był ich pierwszy mecz w nowym składzie. Jak już pisaliśmy przed sezonem w Dwójce doszło do dużych zmian kadrowych. Zespół opuściła jedna z najskuteczniejszych zawodniczek poprzedniego sezonu grupy A, Amanda Szymborska i jej siostra Aleksandra. Obie przeszły do SPR JKS Jarosław. W zespole nie ma też skrzydłowej Alicji Sobocińskiej i bramkarki Urszuli Bałdowskiej, zdecydowały się na wyjazd zagraniczny i grę w V lidze niemieckiej. Z nowych twarzy pojawiły się 17 – letnia bramkarka Aleksandra Nowicka z Varsovii Warszawa oraz obrotowa Marta Wołczyk, grająca w ubiegłym sezonie w Klubie MTS Żory. Po kilkuletniej przerwie do gry powróciły wychowanki dawnej Dwójki Natalia Pisiak (rozgrywająca) i Marlena Rutkowska (prawoskrzydłowa). Swój debiut w Płocku zaliczyła, zdobywając bramkę – szesnastoletnia Patrycja Kruczkow. Nasza “Szyna” trenuje z drużyną od roku i w tym sezonie została zgłoszona do rozgrywek.
Najskuteczniejszą strzelczynią w sobotnim meczu była Martyna Matysek, która zdobyła 10 bramek co nas bardzo cieszy. Jako dobry prognostyk na przyszłość należy uznać to, że w pierwszym meczu rozgrywek bramki zdobywały prawie wszystkie dziewczyny, a to znaczy że przeciwnik nie będzie do końca wiedział z której strony oberwie:).

SMS SPRP I Płock – MKS Dwójka Łomża 39:23 (19:10)

MKS Dwójka Łomża:
Kaja Gryczewska, Ola Nowicka (bramka) – Martyn Matysek (10), Michalina Gryczewska (5), Aneta Konert (3), Marta Wołczyk (2), Natalia Klej (1), Patrycja Kruczkow (1), Weronika Serowik (1), Katarzyna Rejka, Natalia Pisiak, Agata Okroy

Żółte kartki: Okroy, Konert, Wołczyk

Kary: 2 min. (Wołczyk)

SMS ZPRP I Płock: Barbara Zima, Paulina Wdowiak, Joanna Stachiewicz (bramka) – Karolina Karprowiak (9), Patrycja Giera (7), Katarzyna Cygan (5), Kinga Stanisławczyk (4), Aleksandra Olek (3), Emilia Kowali (3), Lucyna Sobecka (3), Weronika Klich (3), Marta Wroniewicz (2), Nadia Bury

Żółte kartki: Stanisławczyk, Cygan, Bury

Kary: Cygan (2 x 2 min.), Wroniewicz (1x 2 min.)

Zapraszamy już w sobotę 22 września o godz. 16.00, gdzie MKS Dwójka Łomża podejmie przed własną publicznością w Hali przy II Liceum Ogólnokształcącego ChKS PŁ Łódź.

 

MKS “Dwójka” Łomża

Related posts

Leave a Comment