Nietrzeźwy, na zakazie i poszukiwany

Policja szuka świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki

Łomżyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna nie dość, że miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to jeszcze był poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Teraz dalszym losem 29 – latka zajmie się sąd.

W sobotę, policjanci patrolujący ulice na terenie gminy Piątnica, w Jeziorku tuż przed godziną 22.00 zatrzymali do kontroli volkswagena. Okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie wykazało u niego blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi w trakcie dalszego sprawdzania ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Wczoraj 29-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc już prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Niestety, to nie jedyny kierowca, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. W miniony weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali jeszcze trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich w Miastkowie w piątek około godziny 18:00, kierujący roverem 37 – latek „wydmuchał” ponad 3 promile. Następnie, mundurowi przerwali dalszą jazdę kierowcy hyundaia, który w sobotnie popołudnie został zatrzymany do kontroli w Łomży. Badanie wykazało u 41-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Na jazdę pod wpływem alkoholu zdecydował się też mieszkaniec gminy Miastkowo, który jechał rowerem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za to wykroczenie 55-latek również odpowie przed sądem.

W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży, skontrolowali 720 kierowców pod kątem trzeźwości! Tego typu kontrole będą kontynuowane.

KMP Łomża

Related posts

One Thought to “Nietrzeźwy, na zakazie i poszukiwany”

  1. szoferek

    Trzeba być debilem by to zrobić.

Leave a Comment