Niebawem druga część remontu Zjazdu

Łomża,remont,Zjazd,droga nr 61,wiadomości Łomża

W ubiegłym tygodniu odbyło się otwarcie ofert przetargowych na “Remont drogi krajowej nr 61 w Łomży”. Realizacja tej inwestycji będzie składać się z dwóch części. Pierwszą będą stanowić prace remontowe na ul. Zjazd, druga dotyczy wykonania sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Polową i Sikorskiego. Prace ruszą pod koniec września.­­

Na ulicy Zjazd została położona już w ubiegłym roku nowa nawierzchnia asfaltowa. Drugi etap remontu będzie dotyczył poprawy bezpieczeństwa pieszych. Zakres robót obejmie m.in. rozbiórkę i budowę chodnika, zjazdów indywidualnych i publicznych, poręczy i barier drogowych, budowę zatoki autobusowej, ścieków podchodnikowych oraz skarpowych czy ramp dla pieszych oraz wykonanie schodów skarpowych. Prace za 1 624 614,70 zł wykona Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. Cena jest niższa niż przewidywano, bo początkowo na ten cel zaplanowanych było w budżecie miasta 2 mln zł.

Drugą częścią inwestycji jest wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ulicą Polową oraz ulicy Wojska Polskiego z ul. Sikorskiego i wykonanie oświetlenia ulicznego wraz z okablowaniem przy ul. Zjazd. Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum Lider-Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski Sienicki sp.j. oraz Partner Konsorcjum-PRO-INSTAL Andrzej Jankowski. W tym przypadku również oferenci zaproponowali niższą cenę wykonania prac niż zakładano. Jest to kwota 1 435 262,40 zł.

Prace mają rozpocząć się pod koniec września, zaś termin ich wykonania przewidziany jest na połowę listopada.

 

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Niebawem druga część remontu Zjazdu”

  1. driver

    Czyli dwa mosty zablokowane 🙂

Leave a Comment