|AKTUALIZACJA| Nie żyje wokalista The Prodigy Keith Flint [VIDEO]

Nie żyje wokalista The Prodigy Keith Flint [VIDEO]

Smutna informacja dla fanów grupy The Prodigy. 4 marca 2019 roku w godzinach porannych zmarł wokalista The Prodigy. Przyczyny śmierci 49-latka póki co nie są znane. Jak podają brytyjskie media, śmierć Keitha Flinta nie jest traktowana jako podejrzewana. Na ten moment nie wiadomo, jaka była przyczyna zgonu wokalisty The Prodigy.

Rzecznik prasowy policji w Essex w rozmowie z The Sun powiedział:

Zostaliśmy wezwani do domu muzyka około 8:10 rano. Gdy przybyliśmy na miejsce 49-letni mężczyzna już nie żył. Poinformowaliśmy o tym natychmiast jego najbliższych. W śmierci nie dopatrzyliśmy się niczego podejrzanego. Wezwano nas o 8:08 do nieprzytomnego człowieka w Brook Hill w Dunmow. Wysłaliśmy do niego karetkę, niestety gdy ratownicy przybyli na miejsce, mężczyzna nie żył.


Śmierć muzyka potwierdza również zespół. Muzycy na oficjalnym fanpage’u grupy udostępnili oświadczenie:

Jesteśmy zszokowani. Ze smutkiem potwierdzamy śmierć naszego brata i najlepszego przyjaciela Keitha Flinta. Był prawdziwym pionierem, innowatorem i legendą. Zawsze będziemy za nim tęsknić. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym dla nas czasie.

Keith Flint urodził się w 1969 roku w Londynie. Od 1990 roku był wokalistą jednego z najpopularniejszych zespołów tworzących muzykę elektroniczną na świecie – The Prodigy. Jego głos pojawia się między innymi na największych przebojach zespołu takich jak “Firestarter” czy “Breathe”.

The Prodigy wielokrotnie występowali w Polsce. Ich ostatni polski koncert odbył się na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2016 roku.

Z ostatniej chwili
Przyczyna śmierci lidera The Prodigy jest już znana. Keith Flint popełnił samobójstwo, co potwierdził współzałożyciel zespołu, Liam Howlett.

Ta wiadomość jest prawdziwa. Sam nie mogę uwierzyć w to, co mówię, ale nasz brat Keith w weekend odebrał sobie życie. Jestem wstrząśnięty, k******* wściekły, zmieszany i mam złamane serce. Spoczywaj w pokoju, twój brat Liam – brzmi post napisany przez Liama Howletta.

youtube

Related posts

Leave a Comment