Nie żyje Chester Bennington wokalista Linkin Park [VIDEO]

Nie żyje Chester Bennington wokalista Linkin Park

Wokalista zespołu Linkin Park Chester Bennington nie żyje. Jak informują światowe media Chester Bennington popełnił samobójstwo w swojej prywatnej rezydencji w Los Angeles.

Chester Bennington to kultowa postać muzyki rockowej.. Niestety serwis TMZ podaje, powołując się na dane policyjne, że artysta powiesił się w swoim domu w Los Angeles. Znaleziono go rankiem 20 lipca, miał żonę i 6 dzieci. Już teraz wiadomo, że artysta miał depresyjną naturę i od kilku lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Był poddawany terapiom, miał myśli samobójcze. Bardzo ciekawą informacją w tej tragicznej historii jest fakt, że Chester Bennington przyjaźnił się z Chrisem Cornellem, który popełnił samobójstwo w maju tego roku. Dodatkowo, 20 lipca przypadałyby urodziny Cornella. Tym samym Chester Bennington popełnił samobójstwo w dniu urodzin swojego przyjaciela. Chester Bennington dołączył do grupy Linkin Park w 1999 roku i od tamtego momentu pełnił rolę lidera zespołu. To dzięki niemu i jego osobowości, zespoł stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych grup rockowych. Zachwycał wrażliwością, ale jednocześnie mocnym i charakterystycznym wokalem.

Zespół regularnie wyprzedawał koncerty na stadionach – także w Polsce. Ostatnio grupa zagrała w Krakowie w czerwcu tego roku, była jedną z gwiazd Impact Festivalu.

 

video: YouTube

Related posts

One Thought to “Nie żyje Chester Bennington wokalista Linkin Park [VIDEO]”

Leave a Comment