Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, grozi mu kara pozbawienia wolności

policja łomża

Przed sądem odpowiadał będzie 42-letni kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna jadąc volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu po przejściu dla pieszych starszemu człowiekowi, a następnie nie zatrzymał się do kontroli policjantom, którzy zauważyli popełnione wykroczenie.

W ubiegły poniedziałek łomżyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania miasta, zauważyli kierującego volkswagenem, który jadąc ul. Wojska Polskiego nie ustąpił pierwszeństwa starszemu mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię po przejściu dla pieszych. Mundurowi w reakcji na niebezpieczną sytuację, natychmiast zawrócili radiowozem i dali wyraźne sygnały do zatrzymania auta. Kierowca zlekceważył jednak ich polecenia i zamiast zatrzymać się – skręcił w osiedlowe uliczki, następnie porzucił auto w zaroślach. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym był 42-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. Odpowiadał będzie także za popełnione wykroczenie.

W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2017r., niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178bKK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Źródło: KMP Łomża

Related posts

One Thought to “Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, grozi mu kara pozbawienia wolności”

  1. Hi blogger, i must say you have high quality content here.
    Your blog should go viral. You need initial traffic only. How to get it?
    Search for; Mertiso’s tips go viral

Leave a Comment