Naruszył nietykalność policjanta, grozi mu nawet 3 lata

Naruszył nietykalność policjanta, grozi mu nawet 3 lata

Podczas interwencji domowej prowadzonej wczoraj na terenie Łomży, 37-letni mężczyzna w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, naruszył nietykalność cielesną wykonujących swoje zadania policjantów. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Wczoraj przed południem policjanci wezwani zostali do interwencji domowej na terenie miasta. W trakcie interwencji, przebywający w mieszkaniu 37-letni mężczyzna, w celu zmuszenia do zaniechania podejmowanych czynności służbowych, naruszył nietykalność cielesną wykonujących swoje zadania funkcjonariuszy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci rmp oraz chwytów obezwładniających. Agresywny, ale jak się okazało trzeźwy mężczyzna, został natychmiast zatrzymany. W związku z zaistniałą sytuacją, na miejsce przybyły kolejne patrole, które m.in. zajęły się przewiezieniem zatrzymanego do łomżyńskiej jednostki. 37-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzuty. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Tylko w ubiegłym roku mundurowi wzywani byli do ponad 2100 interwencji domowych. Policjanci pomagają najczęściej w przypadkach związanych z różnego rodzaju nieporozumieniami domowymi, a także przemocą w rodzinie. Niestety zdarza się, że agresja sprawców kierowana jest nie tylko w stronę domowników, ale i podejmujących interwencję funkcjonariuszy. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Łomża

Related posts

5 Thoughts to “Naruszył nietykalność policjanta, grozi mu nawet 3 lata”

 1. sasin

  A gdyby dał w gębę przeciętnemu Kowalskiemu to też 3lata!?!?!?!?!!?

 2. sytek

  Hahaaaa ha ha max 100 zeta grzywny 🙂

 3. nina93

  I bardzo dobrze że dostanie 3 lata.Powinen dostać i jeszcze więcej.

 4. szoferek

  Poto jest prawo by przestrzegać go

 5. Czytelnik

  Prawo jest tam gdzie komu się podoba szoferku.

Leave a Comment