Najpiękniejsze dziewczyny ziemi łomżyńskiej wybrane [FOTO]

Najpiękniejsze dziewczyny ziemi łomżyńskiej wybrane [FOTO]

Iwona Mocarska, dwudziestoletnia studentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła tytuł Miss Ziemi Łomżyńskiej. Koronę Miss Nastolatek założyła Aleksandra Czerwińska. Gala finałowa odbyła się w sobotę 9 marca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.

O tytuł najpiękniejszych kobiet ziemi łomżyńskiej rywalizowały 32 kandydatki, które zaprezentowały się w różnych kreacjach. Jury, w gronie którego zasiadał między innymi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski nie miało łatwego zadania, bo wszystkie dziewczyny prezentowały się znakomicie. Były pokazy i tańce w strojach ludowych, sportowych, sukniach ślubnych, ale największy aplauz publiczności, która sobotniego wieczoru niemal w komplecie zasiadła w auli “Państwówki” wzbudził pokaz uczestniczek w bieliźnie. – Dziewczyny jak co roku wkładają bardzo dużo pracy w przygotowania. Każda chce wypaść jak najlepiej. Do perfekcji ćwiczą układy z choreografem, bo każdy ruch musi być przemyślany i skoordynowany – mówiła Anna Kurządkowska, organizatorka wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej z Akademii Kobiecości. Przed laty sama startowała w konkursach piękności. Pracowała też jako fotomodelka i modelka. To do niej kandydatki kierowały szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach do finału.

Najpiękniejsza dziewczyna ziemi łomżyńskiej pochodzi z miejscowości Poniat i jest studentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. – To dla mnie ogromne zaskoczenie, bo zupełnie się tego nie spodziewałam. Jestem bardzo szczęśliwa. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i we mnie wierzyli. Zawsze staram się być osobą prawdziwą, naturalną – powiedziała Iwona Mocarska tuż po założeniu korony miss. Do wzięcia udziału w konkursie namówili ją znajomi, którzy widzieli w niej “potencjał”. Jak zdradziła, jeden z nich to Marcin Kossakowski, fotograf i przyjaciel odbywającego się od czterech lat konkursu. – Powtarzał mi “idź Iwona, spróbuj, nadajesz się”. No i spróbowałam. Gdybym tego nie zrobiła, to na pewno bym żałowała – mówiła dwudziestolatka. Przed nią kolejne wyzwania, bo już niedługo będzie reprezentowała nasz region podczas półfinału wyborów Miss Polski 2019. Jeszcze nie wie, czy planuje przyszłość w modelingu. Chce przede wszystkim skończyć studia, marzy jej się praca w kobiecych mediach. Od najmłodszych lat pasjonuje się również modą i przygotowuje się do kursu stylisty personalnego.

Miss Nastolatek została Aleksandra Czerwińska ze Starych Kupisk. Siedemnastolatka, również nie spodziewała się, że to właśnie ją jury oceni najwyżej. – Brak mi słów. Mam nadzieję, że za bardzo się nie rozmazałam – nie kryła łez szczęścia uczennica pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. – Wyglądasz naprawdę pięknie, te łzy są cudowne – komplementował ją prowadzący Kamil Baleja. Już poza kulisami, gdy emocje trochę opadły dodała, że zrobi wszystko, aby jak najlepiej reprezentować nasze miasto i ziemię łomżyńską na krajowym konkursie piękności. – Nie będzie to łatwe, bo poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, ale mam nadzieję, że sprawdzę się w nowej roli – żartowała. Jej pasją jest taniec towarzyski. Od dziesięciu lat uczęszcza na zajęcia do klubu Akat. W wolnych chwilach gra również w tenisa. Jak mówiła, do wzięcia udziału w wyborach namawiali ją znajomi już w ubiegłym roku. – Wtedy nie miałam w sobie na tyle odwagi i pewności, aby wyjść na scenę i zaprezentować się przed tak dużą publicznością. W tym roku postanowiłam, że przyjdę na casting. Ta przygoda zakończyła się dla mnie wspaniale – cieszyła się nastolatka.

Jedną z jurorek gali finałowej była ubiegłoroczna Miss Polski Olga Buława. Pochodząca ze Świnoujścia 27-latka o zielonych oczach, podkreślała znakomitą atmosferę podczas konkursu. – Wszystko było zorganizowane profesjonalnie. Piękne dziewczyny, piękne kreacje, piękne miejsce. Po prostu idealnie – zachwycała się najpiękniejsza Polka, która odniosła się także do występu 32 finalistek łomżyńskiego konkursu. – Widzę tutaj bardzo duży potencjał, a dziewczynom, które zdobyły tytuły wróżę dalsze sukcesy na skalę ogólnopolską – przekonywała absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS. W Łomży była po raz drugi, wcześniej przyjeżdżała tu na przedświąteczną zbiórkę artykułów dla najuboższych, organizowaną przez biuro Miss Ziemi Łomżyńskiej.

Tradycyjnie oprócz głównych tytułów, jury przyznało korony wicemiss. Pierwszą tą dorosłą została 19-letnia Karolina Ksepka ze Zbójnej, a drugą o rok młodsza od niej Karolina Piaścik z miejscowości Gawrychy. Z kolei tytuł I Wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej przypadł 16-letniej Aleksandrze Wacławek z Łomży, drugiej 17-letniej grajewiance Patrycji Kuzi, zaś trzeciej 14-letniej Aleksandrze Gałązce z Łomży. Podczas konkursu przyznano ponadto 2 tytuły komplementarne: Miss Foto 16-letniej Julii Sendrowskiej z Grajewa, a Miss Mylomza.pl najpiękniejszej nastolatce Aleksandrze Czerwińskiej.

UM Łomża

Related posts

3 Thoughts to “Najpiękniejsze dziewczyny ziemi łomżyńskiej wybrane [FOTO]”

  1. abc

    Piękne te nasze dziewczyny.

  2. mig29

    Rok temu były lepsze laski 🙂

  3. Anka87

    Ta co wygrała ma fajne kobiece ksztalty.

Leave a Comment