Nagrodzono laureatów konkursu “Moja ulubiona zabawka”

Nagrodzono laureatów konkursu "Moja ulubiona zabawka"

W poniedziałek 4 czerwca w holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego “Moja ulubiona zabawka”. Inicjatywa była skierowana do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Łomży oraz okolic. Towarzyszyła jej wystawa zabawek.

Pomysłodawczynią i organizatorem konkursu plastycznego była Grażyna Ważna-Zwierzyńska, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. – Każdy z nas w dzieciństwie miał swoje ulubione zabawki. Z takich myśli i wspomnień zrodził się pomysł na organizację tej inicjatywy – mówi organizatorka konkursu plastycznego “Moja ulubiona zabawka”. Dodaje, że miał on przede wszystkim na celu pobudzenie i rozwój inwencji twórczych najmłodszych, wyrabianie poczucia estetyki oraz aktywne spędzanie czasu przez dzieci.

Na konkurs napłynęły łącznie 246 prace. Wręczono 5 nagród i 9 wyróżnień w kategorii “przedszkola” oraz 5 nagród i 22 wyróżnienia dzieciom ze szkół podstawowych. Nagrody zwycięzcom wręczał m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który pogratulował pomysłu organizatorce konkursu i zdolności plastycznych jego uczestnikom. – Prace są bardzo piękne. Teraz wszystkie osoby przychodzące do Ratusza będą mogły je podziwiać – zwracał się do najmłodszych prezydent.

W tym samym czasie została też otwarta wystawa “Świat Zabawek”. Zorganizował ją Adam Zwierzyński, rady miejski i członek Łomżyńskiego Klubu Kolekcjonerskiego. Zbiory pochodzą z jego kolekcji i innych kolekcjonerów. – Są to zabawki dziś niespotykane, sam kunszt ich wykonania jest wyjątkowy – mówi organizator. Wystawa będzie czynna do piątku 8 czerwca.

Laureaci konkursu plastycznego “Moja ulubiona zabawka”:

Przedszkola i odziały przedszkolne:

1. Oliwia Jaworowska 0 SP 2

Marcelina Bielak PP 9

2. Aleksandra Janczewska 0 SP 2

Klaudia Korzeniecka SP 4

3. Julia Chojnowska PP 10

Szkoły Podstawowe:

1. Dawid Zysk SP 9

2. Agata Święczkowska SP 9

Maja Kalinowska SP 2

Hubert Popkowski SP Mały Płock

3. Julia Olender SP Podgórze

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment