Nagrody w konkursie na logo 600-lecia podczas zakończenia roku szkolnego w „Plastyku”

Nagrody w konkursie na logo 600-lecia podczas zakończenia roku szkolnego w „Plastyku”
Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży obchodziło zakończenie roku szkolnego. W uroczystości uczestniczył Prezydent Mariusz Chrzanowski, który wręczył uczniom nagrody za udział w konkursie na logo Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Zakończenie roku szkolnego nie obyło się bez ciepłych słów skierowanych do uczniów. Dyrektor szkoły Lidia Jadwiga Radziwanowicz życzyła młodzieży zasłużonego odpoczynku. – Jestem dumna ze swoich uczniów i za ich pracę wkładaną na co dzień w szkole. Życzę wam spokojnych i udanych wakacji. Niech te dwa miesiące będą dla was okazją do wypoczynku, jak też „naładowania baterii” na kolejny rok szkolny. Wierzę, że ten czas będzie dla was owocny, a energia, którą z niego zaczerpniecie, da wam siły do dalszej pracy – mówiła.

Uroczystość stała się też okazją do podsumowania uczniowskich osiągnięć artystycznych i wręczenia nagród. Jak mówiła Lidia Jadwiga Radziwanowicz, wiele konkursów, w których wzięła udział młodzież „Plastyka” miała charakter ogólnokrajowy, chociaż miał miejsce jeden wewnątrzszkolny. – Wyjątkowym konkursem w tym roku był ten we współpracy z miastem, gdzie uczniowie mogli zaprezentować swoje projekty na logo 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – podkreślała.

Słowa podziękowania za udział w tym konkursie skierował również Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Bardzo się cieszę, że mogę wspólnie z państwem świętować zakończenie roku szkolnego, jak też podziękować uczniom, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski. W następnym roku będziemy obchodzić wielki jubileusz. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwają od dłuższego czasu i w ramach tego podejmujemy szereg ciekawych inicjatyw, które już w przyszłym roku będziecie mogli zobaczyć. Jednym z tych działań było stworzenie logo na tę uroczystość – mówił, zaznaczając, że chociaż wszystkie prace były robione z pasją, to tylko jedna może być zwycięska. Główną nagrodę za wykonanie najlepszej pracy otrzymała Maria Mazurek. Nagrody i podziękowania otrzymali również wszyscy uczestnicy miejskiego konkursu. – Dziękuję całej społeczności szkoły za zaangażowanie. Jestem dumny z tego, że młodzież ucząca się w Łomży dysponuje tak dobrym warsztatem artystycznym. Wszystkim wam gratuluję i życzę wielu sukcesów na płaszczyźnie artystycznej jak i edukacyjnej – zakończył prezydent Mariusz Chrzanowski.

Władze Łomży planują ogłosić otwarty konkurs na logo obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, w którym każdy będzie mógł zgłosić swoją propozycję. Weźmie w nim udział również zwycięskie logo z konkursu organizowanego dla uczniów Liceum Plastycznego w Łomży.

 

Źródło: UM

Related posts

Leave a Comment