Nagroda dla Teatru

Nagroda dla Teatru

Obchodzący w tym roku jubileusz 30-lecia Teatr Lalki i Aktora w Łomży został uhonorowany za organizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka jako przedsięwzięcia kulturalnego o uznanej renomie w kraju i za granicą. Nagroda została wręczona podczas XI Dorocznego Koncertu Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, który odbył się w miniony piątek w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Rada Izby Przemysłowo-Handlowej postanowiła uhonorować łomżyński teatr za odgrywanie istotnego znaczenia dla promocji i rozwoju naszego regionu oraz budowanie pozytywnego wizerunku Podlasia. – Cieszymy się bardzo, że organizowany przez nas od 30 lat Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka został zauważony i doceniony. Jest on jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przeglądów teatralnych organizowanych w tej części Europy, jak również jednym z najstarszych festiwali teatralnych w kraju – mówi Jarosław Antoniu, dyrektor Teatru Lalki i Aktora, podkreślając, że obecność w gronie wyróżnionych instytucji jest ogromnym zaszczytem.
Uroczysta gala była spotkaniem przedsiębiorców, ludzi kultury, przedstawicieli władz oraz instytucji publicznych i społecznych, wśród których obecni byli m.in. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, prezydenci miast regionu, parlamentarzyści oraz wielu innych znamienitych gości.

 

TLiA

Related posts

Leave a Comment