MPK obserwuje autobusy na nowe trasy

MPK obserwuje autobusy na nowe trasy

Niskopodłogowy autobus klasy MIDI o pojemności pasażerskiej 72 osób, długości 8,5 m i szerokości 2,45 m był w czwartek oglądany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz władze Łomży. Miejski przewoźnik jest zainteresowany zakupem krótszych autobusów, gdyż doskonale sprawdzają się one na wąskich osiedlowych uliczkach. Do tego ich eksploatacja jest tańsza niż kilkunastometrowych autobusów, stanowiących w większości obecny tabor MPK.

Od kilku miesięcy po ulicach Łomży jeżdżą cztery autobusy klasy MINI o długości poniżej sześciu metrów, mogące przewieźć 20-25 pasażerów. Dzięki temu udało się uruchomić linię nr 18, kursującą ulicami, na których duże autobusy miałby problem z przejechaniem. Ponadto są one wykorzystywane w niedzielę i dni świąteczne, kiedy ruch pasażerski jest zdecydowanie mniejszy. 

Autobus klasy MIDI również pozwoliłby się otworzyć na nowe trasy, na które zapotrzebowanie wskazują sami mieszkańcy. – Z interpelacją o skierowanie komunikacji miejskiej na ul. Bernatowicza zwrócili się do mnie radni i dzisiaj sprawdziliśmy, że przejazd tamtędy takim autobusem jest jak najbardziej możliwy – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

W niedalekiej przyszłości autobus tego typu może trafić do Łomży na dłuższe testy, by w normalnej eksploatacji na terenie naszego miasta sprawdzić jego parametry techniczne przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment