Można już nabyć jubileuszowe łomżyńskie jantary

Można już nabyć jubileuszowe łomżyńskie jantary

Od 1 lutego trwają zapisy na srebrne łomżyńskie jantary o nominale 60, upamiętniające jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Ich cena wynosi 230 zł, a przewidywany nakład to 200 sztuk. Zapisy prowadzone są w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, Galerii Pod Arkadami, Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” oraz w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego. Dotychczas zapisało się 60 osób chętnych do ich nabycia.

Monety, zaprojektowane przez Piotra Gorola, przedstawiają podobiznę księcia mazowieckiego Janusza I w mitrze książęcej na głowie i z herbem Piastów mazowieckich. Na rewersie widnieje współczesny herb Łomży, wzorowany na XVI-wiecznej pieczęci. Moneta o nominale 60 jantarów w całości składa się ze srebra o próbie 999. Waży 31,1 g i ma średnicę 38,6 mm. Ich emisja rozpocznie się pod koniec lutego br.

Od początku miesiąca w sprzedaży są monety o nominale 6 jantarów, wykonane ze stopu mosiądzu i mosiądzu niklowanego. Waga monety to ok. 9,4 g, a średnica 27 mm. Można ją nabyć w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych za równowartość 3,50 zł. Nakład wynosi 15 tysięcy sztuk.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment