“Motoserce” zabije po raz trzeci

motoserce Łomża 2017
W łomżyńskim Ratuszu zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi “Motoserce“. Impreza odbędzie się 6 maja na Starym Rynku. Podobnie jak w latach ubiegłych w inicjatywę włączyło się Miasto Łomża.

– Staram się jak najszerzej wspierać wszystkie szczytne inicjatywy, a za taką uchodzi “Motoserce” – mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na organizację imprezy Miasto wyda w tym roku 35 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze pomoc ze strony jednostek miejskich. – Dziękujemy za wsparcie jakie otrzymaliśmy, bez  niego nie udałoby się zrobić akcji na taką skalę – odpowiadał Marcin Grodzki z klubu motocyklowego Wild Dogs Łomża. To właśnie miłośnicy jednośladów są głównymi organizatorami wydarzenia.

Ogólnopolska akcja “Motoserce” odbędzie się w Łomży już po raz trzeci. Tradycyjnie rozpocznie ją parada motocyklistów. Korowód jednośladów wyruszy w samo południe ze Starego Rynku i przejedzie ulicami miasta. Podczas trwania akcji dawcy będą mieli do dyspozycji dwa krwiobusy. Zebranie jak największej ilości krwi to główny cel, który każdego roku przyświeca wydarzeniu. – Szczególnie teraz w okresie nadchodzących wakacji ta krew jest bardzo potrzebna. Od niej często zależy ludzkie życie – mówił Grodzki. Przedstawiciel Wild Dogs Łomża poinformował również, że każdy, kto odda ten drogocenny płyn weźmie udział w losowaniu trzech nagród, każdej o wartości tysiąca złotych. – Chcemy w ten sposób uhonorować ludzi, którzy przychodzą i bezinteresownie oddają krew – tłumaczył popularny “Grochu”.

"Motoserce" zabije po raz trzeci

Jak co roku imprezie towarzyszyć będą liczne zabawy, konkursy i występy muzyczne. Główny koncert przewidziany jest na wieczór. Na scenie pojawi się wówczas rockowa grupa Luxtorpeda. Jeszcze wcześniej przed rodzimą publicznością zadebiutuje Adam Kalinowski, uczestnik obecnej edycji “Idola”. Włodarz miasta nie ukrywa, iż zależy mu na promowaniu lokalnych wykonawców, stąd też pomysł na występ młodego wokalisty z Łomży.

Za pośrednictwem mediów Mariusz Chrzanowski zaprosił mieszkańców miasta oraz regionu na tegoroczną edycję “Motoserca”. – Przyjdźmy na  Stary Rynek i włączmy się w tą piękną inicjatywę. Mam nadzieję, że razem uda nam się nazbierać jak najwięcej litrów krwi, która jest tak cennym darem życia – zakończył Prezydent.

Warto dodać, iż krwiodawcy będą mogli oddawać krew już kilka dni przed rozpoczęciem całej akcji. Zbiórka rozpocznie się 2 maja w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży przy Al. Piłsudskiego 11. Każda ilość tego płynu jest bezcenna.

 

Foto główne: Kinga Polkowska
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/Motoserce-%C5%81om%C5%BCa-1706989762911758/
Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment