Motoserce w Noc Muzeów [VIDEO]

Motoserce w Noc Muzeów

Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zbiórka krwi to najważniejsze założenia akcji Motoserce, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 maja. Wydarzenie jest także inauguracją sezonu motocyklowego w naszym mieście. W jego trakcie planowana jest m.in. parada motocykli ulicami Łomży, a także część koncertowa. Na scenie wystąpią zespół Big Day oraz węgierska grupa Hollywood Rose, grająca utwory legendarnego Guns’n’Roses. Impreza w tym roku odbędzie się w ramach Nocy Muzeów.

Na organizację przedsięwzięcia władze Łomży przeznaczyły z budżetu miasta 35 tys. zł. – Zawsze staram się wspierać inicjatywy promujące zdrowie i bezpieczeństwo. Krew jest bardzo potrzebna szczególnie w okresie wakacyjnym, dlatego zachęcam do jej oddawania – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Osoby, które zdecydują się oddać krew, otrzymają gadżety (koszulkę, kubek, smycz) z logo miasta, akcji Motoserce oraz Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, a także okolicznościowe Jantary wybite okazji jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Pierwszych 150 krwiodawców otrzyma także vouchery na przejazdy Łomżyńską Komunikacją Rowerową. Ogólnopolska zbiórki krwi prowadzona będzie w godzinach 12:00 – 18:00 w krwiobusach ustawionych przed Ratuszem. W ramach akcji krew można będzie również oddawać w dniach 21-25 maja w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Piłsudskiego 11 w Łomży.

Tego dnia na Starym Rynku odbędą się ponadto: wystawa motocykli retro, przejazdy Autosanem z lat 80 XX wieku oraz konkursy z nagrodami. Przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych. O godz. 15:00 rozpocznie się parada motocykli ulicami Łomży, natomiast około godz. 18:30 planowana jest część koncertowa. W jej trakcie wystąpią zespół Big Day oraz grupa Hollywood Rose.
Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs wspólnie z Miastem Łomża. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment