Moc atrakcji sportowych na Łomżyński Dzień Sportu z MOSiR-em

Moc atrakcji sportowych na Łomżyński Dzień Sportu z MOSiR-em!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży organizuje wiele wydarzeń koncentrujących się na krzewieniu kultury fizycznej i sportu w obrębie wszystkich dyscyplin sportowych i rekreacyjnych. W poniedziałek 11 czerwca odbędzie się pierwszy Łomżyński Dzień Sportu, na który Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski i MOSiR zapraszają dzieci i młodzież z rodzicami oraz kluby i stowarzyszenia sportowe. Tego dnia przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, mecze piłki nożnej i inne rywalizacje sportowe. Gwiazdą Dnia Sportu będzie były reprezentant Polski w piłce nożnej – Tomasz Frankowski i Łowca Turbo Kozaków Grzegorz GABOR Jędrzejewski!

Łomżyński Dzień Sportu rozpocznie się na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd o godzinie 10.00 VI Olimpiadą Lekkoatletyczną Przedszkolaków. W trakcie tej części zaplanowane są występy taneczno- wokalne wychowanków MDK oraz łomżyńskich szkół, a także show cyrkowej trupy The Clown Circus Show Ruperth and Rico. O godzinie 12.00 nastąpi uroczyste wręczenie podziękowań osobom, które wspierają działania MOSiR w propagowaniu sportu. Aby uczcić Jubileusz 600-lecia uzyskania praw miejskich, dzieci zostaną poproszone o wejście na płytę główną murawy i puszczą do nieba 600 balonów w barwach jubileuszowego logo. W ten sposób zakończona zostanie I część wydarzenia, po której nastąpi przerwa.

II część rozpocznie się o godzinie 16.00. Na boisku bocznym rozgrywany będzie żeński turniej piłki nożnej Młodziczek, w którym udział wezmą zespoły z Łomży, Białegostoku i Pułtuska. Godzinę później na murawie boiska głównego w meczu piłki nożnej zmierzą się Rodzice vs Urząd Miejski. O 18.30 zaplanowany jest mecz finałowy, który wyłoni zwycięzcę Nocnego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej. Dla zawodników przewidziane są puchary i atrakcyjne nagrody!

Przez cały dzień trenerzy z akademii Future Is Now będą prowadzili imprezę  sportową z cyklu  „Pokonaj Mistrza”, którą finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Płyta główna boiska zostanie podzielona na Strefę Atrakcji i Strefę Wyzwań. Znany piłkarz Tomasz Frankowski jako pierwszy zademonstruje jak poprawnie przejść przez zadania w Strefie Wyzwań, a następnie każdy uczestnik będzie mógł porównać swój wynik z wynikiem uzyskanym przez Mistrza! Najmłodsi mieszkańcy Łomży będą mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw. Organizator przewidział także grilla. O nagłośnienie zadba w tym dniu Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych.

Sponsorem strategicznym wydarzenia są: Zakłady Przetwórstwa Mięsnego JBB Bałdyga oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Podczas Łomżyńskiego Dnia Sportu 11 czerwca będzie możliwość bezpłatnego skorzystania z obiektów, którymi na co dzień zarządza MOSiR. Od godziny 16.00 do zamknięcia obiektów zapraszają: Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego, Pływalnia przy ulicy Niemcewicza oraz korty tenisowe przy ulicy Zjazd. Jeśli chciałbyś popływać kajakiem, kanadyjką lub rowerem wodnym to w Porcie Łomża przy ulicy Żydowskiej od godziny 16.00 wypożyczysz je za darmo na dwie godziny!

Więcej szczegółów na facebooku MOSIR Łomża! www.facebook.com/mosirlomza/

PROGRAM ŁOMŻYŃSKIEGO DNIA SPORTU:

I część

10.00 – VI Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków

  • bieg na 600 m za liderem

  • Pokonaj Mistrza: Strefa Wyzwań, Pokaz Freestyle Football, występy wokalne

  • występ The Clown Circus Show Ruperth and Rico występ pt. „Ale wkoło jest wesoło” artystyczne występy rozrywkowo-cyrkowe: tańczące klauny, bańki mydlane, konfetti

12.00 – wręczenie podziękowań osobom wspierającym sport i krzewiącym kulturę sportową

13.00 – 600 balonów do nieba na 600-lecie Miasta Łomży

II część

Gwiazda Łomżyńskiego Dnia Sportu: Tomasz Frankowski i prowadzący program Turbo Kozak na antenie Canal + Grzegorz Jędrzejewski!

16.00 – 20.00 występy wokalne MDK, pokaz Zumby, dmuchany plac zabaw, grill

16.00 – 18.00 turniej Młodziczki MOSiR Łomża (boisko boczne)

16.00 – Pokaz Freestyle Football

16.15 – prezentacja łomżyńskich klubów i stowarzyszeń sportowych

17.00 – mecz piłki nożnej Samorząd vs. Rodzice (płyta główna)

18.30 – Finałowy Mecz Nocnego Turnieju Młodzieżowego (płyta główna)

20.00 – wręczenie nagród dla uczestników Nocnego Turnieju Młodzieżowego

PRZEZ CAŁY DZIEŃ EVENT „POKONAJ MISTRZA” NA PŁYCIE GŁÓWNEJ STADIONU!

I. STREFA ATRAKCJI

warsztaty Freestyle Football • mecz w dmuchanych kulach BUBBLE BALLS • mecze Zorba • wyścigi Potrójne Spodnie • Piłkarskie Kręgle + Football Curling • Punkt gier: e-sport, piłkarzyki • Foto Ścianka

II. STREFA WYZWAŃ

Speed Test Radar mierzący Moc Strzału • Refleksomierz • Żonglerka • Bramka Celnościowa • Maszynka Borussii • Test na Dwie Nogi

MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment