Młodzież odśpiewała “Mazurka Dąbrowskiego”

Młodzież odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego"

W piątkowe przedpołudnie, na Starym Rynku w Łomży miało miejsce uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Wydarzenie zorganizowane została przez Młodzieżową Radę Miejską Łomży w ramach akcji „Dzień dla Niepodległej”, zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godz. 11:11 cztery zwrotki hymnu państwowego odśpiewało około pięciuset uczniów łomżyńskich szkół.

Przewodniczący MRM Michał Korwek podkreślił, że „Mazurek Dąbrowskiego” to pieśń, która łączy i jest podstawą polskości. – W uroczystym odśpiewaniu hymnu podziękowaliśmy wszystkim tym, którzy przez wieki walczyli o odzyskanie niepodległości, a później budowali niepodległą rzeczywistość Polski. Swoją dzisiejszą postawą pokazaliśmy, że młodzi także pamiętają i nie jest im obojętny los naszej ojczyzny – powiedział Michał Korwek, dziękując członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej za pełną zapału pracę przy tym projekcie.

W uroczystym odśpiewaniu hymnu udział wziął również prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Cieszę się niezmiernie, że te inicjatywy oddolne powstają, że ich inicjatorami są młodzi ludzie, którzy są motorem napędowym naszego miasta. Wszyscy cieszymy się z pięknej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a ja jestem dumny, że młodzież tak bardzo aktywnie w naszych obchodach uczestniczy – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając jedność i aktywność łomżyńskiej młodzieży oraz jej miłość do Polski.
Również zastępca prezydenta Andrzej Garlicki wyraził radość, że tego typu inicjatywy wychodzą od młodych ludzi i są przez nich organizowane, bo stanowią oni przyszłość naszego miasta i kraju.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment