Młodzi ludzie z narkotykami

policja łomża

W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn w wieku 16 – 20 lat, w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających. Ostatecznie, czterech z nich usłyszy zarzuty za posiadanie narkotyków i za swoje niezgodne z prawem postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

W miniony wtorek około godziny 19:00, policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” na jednej z osiedlowych ulic w Łomży, zauważyli auto z młodymi mężczyznami, którzy na widok zbliżających się funkcjonariuszy zaczęło dziwnie się zachowywać. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem takiego nietypowego zachowania. W aucie siedziało czterech 17 – latków i 16 – latek. W trakcie kontroli pojazdu, w popielniczce, policjanci ujawnili dwie torebki foliowe zamykane strunowo z suszem koloru zielonego. Na miejsce został wezwany dodatkowy patrol w celu wykonania niezbędnych czynności. Młodzi ludzie zostali przewiezieni na komendę, gdzie już czekali ich rodzice, w których obecności młodzi mężczyźni zostali poddani badaniom na zawartość środków odurzających w ślinie. U dwóch z nich wynik był pozytywny. W toku dalszych czynności, w trakcie przeszukania mieszkań u nastolatków (z pozytywnym wynikiem na obecność środków odurzających) zabezpieczono u jednego wagę, a u drugiego roślinę konopii o wysokości ok. 55 cm. Natomiast u kolejnego z nich mundurowi znaleźli 12 torebek zamykanych strunowo z suszem koloru zielonego oraz wagę elektroniczną. Po badaniach susz ten okazał się być marihuaną. Funkcjonariusze łącznie przy zatrzymanych zabezpieczyli prawie 12 gram gotowego środka odurzającego. Teraz trzech 17 – latków za swoje niezgodne z prawem postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj natomiast policjanci patrolujący rowerami okolice garaży na ulicy Kopernika w Łomży zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli szybko się oddalać. Nad młodzieńcami unosił się dziwnie „pachnący” biały dym, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia mundurowych. Na miejsce wezwano patrol zmotoryzowany aby bezpiecznie podjąć dalsze czynności. Zatrzymani młodzi ludzie to 17 i 18 letni Łomżanie i 20 letni mieszkaniec Jedwabnego. U 20 – latka w kieszeni został znaleziony niedopałek tzw. skręta z zawartością marihuany o wadze prawie 0,4 grama. Młodsi z zatrzymanych po czynnościach zostali zwolnieni do domów a 20 – latek za nielegalne posiadanie środka odurzającego usłyszy zarzut. I tak jak jego, wcześniej zatrzymani koledzy będzie odpowiadał przed sądem.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment