Młode żurnalistki u prezydenta miasta

Młode żurnalistki u prezydenta miasta

Trzy dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży: Karolina, Emila i Sandra przeprowadziły wywiad z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim do gazetki szkolnej “Ploteczki z Piąteczki”. Zostanie ona wydana z okazji zbliżającego się jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.

– Wydajemy specjalny okolicznościowy numer naszej gazetki. Dziewczynki bardzo chciały się spotkać z prezydentem i właśnie z nim przeprowadzić wywiad. Od samego rana były bardzo podekscytowane tym faktem i nie mogły się doczekać wyjścia do ratusza – opowiadają Irena Dąbrowska i Małgorzata Rypel z zespołu redakcyjnego “Ploteczek z Piąteczki” oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

Dla dziewczynek było to z pewnością wielkie przeżycie. Jak mówiły, na początku miały lekką tremę, ale dosyć szybko ją opanowały. – Pan Prezydent jest bardzo miły – dzieliła się wrażeniami ze spotkania z gospodarzem miasta Emila Żebrowska. – Sympatyczny – dodawała Karolina Ożga. – To ważna osoba dla miasta – podsumowała Sandra Jabłońska. Młode żurnalistki pytały włodarza między innymi o wykonywane obowiązki czy wydarzenia jakie czekają na mieszkańców podczas zbliżającego się święta miasta.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment