Młode siatkarki wygrywają na Litwie

Młode siatkarki wygrywają na Litwie

Ze złotymi medalami wróciły młode siatkarki UKS Jedynki Łomża z rozegranego w dniach 16-17 marca Międzynarodowego Turnieju Juniorek w Wilnie. W całych zawodach podopieczne Mirosława Skawskiego przegrały tylko jedno spotkanie. Ich wyjazd w kwocie 2 tysięcy złotych został sfinansowany przez Miasto Łomża.

– Był to turniej walki, bo każdy z uczestników coś sobą reprezentował. Szczególnie cieszę się, że udało nam się pokonać jeden z silniejszych ośrodków na Litwie, jakim jest Kowno. Grają tam juniorskie reprezentantki kraju, które zdobyły brązowy medal z ostatnich Mistrzostw Europy – mówi trener Mirosław Skawski. Dodaje, że prowadzony przez niego zespół robi systematyczne postępy. Warto dodać, że najlepszą zawodniczką całych zawodów została Izabela Czerwonko, która jest również w kadrze woj. podlaskiego i wystąpi w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych.

Jak podkreśla Mirosław Skawski, wyjazd młodych siatkarek nie doszedłby do skutku, gdyby nie pomoc Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz grodu nad Narwią przekazał na opłacenie kosztów transportu 2 tysiące złotych. – Bez tego wsparcia nie pojechalibyśmy te zawody. A jeździmy tam od 20 lat. Jeszcze raz dziękujemy Panie Prezydencie – przekazuje Mirosław Skawski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment