MKS “Dwójka” Łomża – Dziewczyny gotowe na nowy sezon [FOTO]

MKS "Dwójka" Łomża - Piłka Ręczna Kobiet

Trenerem głównym zespołu I Ligii Piłki Ręcznej Kobiet Miejskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Łomża w sezonie 2018/2019 pozostaje Pan Janusz Świętoń. Drugim trenerem będzie nadal Pani Aneta Zadroga – odpowiedzialna między innymi za wyszkolenie bramkarek. Trenerem zespołu młodzieżowego, Pani Aneta Konert.

⦁ Skład w jakim nasz zespół przystąpi do rozgrywek w sezonie 2018/2019.
Skład zespołu I Ligii, który będzie reprezentować nasz Klub w rozgrywkach ligowych przedstawia się następująco: Kaja Gryczewska, Michalina Gryczewska, Natalia Klej, Aneta Konert – Pani Kapitan, Patrycja Kruczkow, Martyna Matysek, Aleksandra Nowicka, Agata Okroy, Natalia Pisiak, Katarzyna Rejka, Marlena Rutkowska, Weronika Serowik, Katarzyna Siennicka, Marta Wołczyk , Aneta Zadroga.

⦁ Jak wyglądał okres przygotowawczy drużyny?
Zawodniczki od lipca prowadziły indywidualny trening tlenowy i wytrzymałościowy, jako przygotowanie do zgrupowania przedsezonowego. Od 19 sierpnia nasze dziewczyny („jedynki” i młodziczki) przebywały na obozie kondycyjnym w Łebie. Trenowały pod kierunkiem duetu trenerów: główny Janusz Świętoń oraz Kamil Zawada jako trener odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne. Pan Janusz Świętoń to doświadczony trener wielu pokoleń zawodniczek i zawodników. Z pod jego „ręki” wyszło wiele kadrowiczek Kadry Narodowej Polski oraz zespołów extra klasowych i I-ligowych. Jako doświadczony trener z najwyższą kategorią trenerską A, wieloletni sędzia oraz Delegat z ramienia ZPRP (superwizor pracy sędziów meczowych) swoim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą wspomaga i buduje nasz Zespół. Pod jego kierunkiem budowany jest „kręgosłup” taktyczny i techniczny drużyny. Pan Kamil Zawada jest wykładowcą akademickim na AWF w Krakowie, doktorantem profesora Michała Spiesznego, byłym zawodnikiem między innymi I – ligowej drużyny Vive Kielce oraz trenerem II ligowej drużyny mężczyzn Busko Zdrój. W swojej pracy trenerskiej specjalizuje się w nowatorskich metodach szkolenia całej populacji piłkarzy ręcznych w grupach wiekowych od przedszkola do seniora. Prowadzi zajęcia specjalistyczne na kursach trenerskich najwyższych klas trenerskich (A, B, Mastercouch) w Polsce (współpracował między innymi z Michałem Jureckim, Mateuszem Jachlewskim). Stworzył Akademię Szczypiorniaka, po to aby kształtować cechy motoryczne piłkarza ręcznego od przedszkolaka. Prowadzone przez zespół trenerski działania mają na celu przygotować nasze dziewczyny do sezonu zarówno pod kątem taktycznym jak i kondycyjnym. Obie strony dają z siebie wszystko. W treningach między innymi zastosowana została (ku uciesze dziewcząt) nowatorska metoda szkoleniowa rozwijająca szybkość, spostrzegawczość, koncentrację oraz czas reakcji zawodnika „Quicklight”.

⦁ Mecze ligowe – lokalizacja.
Jak w poprzednim sezonie, rozgrywki I Ligii Piłki Ręcznej Kobiet w naszym mieście odbywać się będą w Hali Sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży oraz ewentualnie na innych zweryfikowanych na potrzeby ligi obiektach sportowych.

⦁ Cele postawione przed zespołem.
Minimalny cel jaki sobie stawiamy to utrzymanie naszego Zespołu w rozgrywkach I – ligowych. Kolejnym celem jest wynik w okolicy środka tabeli, to jest 5-7 miejsce na 12 zespołów biorących udział w rozgrywkach.

⦁ Cele postawione przed Klubem.
Celem jaki stawiamy sobie jako Klub to rozwój piłki ręcznej na terenie miasta Łomży, rozpropagowanie tej wspaniałej dyscypliny wśród naszych mieszkańców, tworzenie sekcji piłki ręcznej w szkołach podstawowych i pozyskanie nowych, młodych zawodników zarówno dziewcząt jak i chłopców. Chcemy również szkolić nowe kadry trenerskie i sędziowskie, ponieważ chcemy stawiać na swoich.
– Nawiązanie współpracy z lokalnymi firmami w celu promowania naszego miasta poprzez sport i rozgrywki na tak wysokim poziomie.
– Kolejnym naszym celem jest budowa boiska do sportów plażowych (w miarę możliwości finansowych), a przede wszystkim piłki ręcznej plażowej.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jako jedyne miasto w województwie podlaskim mamy reprezentantki Polski Kadry Narodowej Juniorek Piłki Ręcznej Plażowej na Mistrzostwa Europy 2017 i 2018, Wicemistrzynie Mistrzostw Polski Juniorów 2018 Piłki Ręcznej Plażowej, zawodniczki Ogólnopolskiego Turnieju Seniorskich Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach 2018 (VII miejsce) – A w Łomży NIE MA BOISKA DO PIŁKI RĘCZNEJ PLAŻOWEJ :).

 

MKS “Dwójka” Łomża

Related posts

One Thought to “MKS “Dwójka” Łomża – Dziewczyny gotowe na nowy sezon [FOTO]”

  1. sasin

    W Łomży nie ma nawet plaży 🙂

Leave a Comment