Mityng lekkoatletyczny z wielką pompą

Mityng lekkoatletyczny z wielką pompą
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa poświęcona IV Międzynarodowemu Mitingowi Lekkoatletycznemu “Prefbet Śniadowo” Łomża. Sportowe wydarzenie już 7 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Łomżyńscy miłośnicy “królowej sportu” zobaczą wielu znakomitych zawodników na czele z Konradem Bukowieckim, halowym mistrzem Europy w pchnięciu kulą.

Będzie to czwarta edycja imprezy, organizowanej w tym roku z wielkim rozmachem. Wydarzenie zbiega się bowiem z dwoma jubileuszami: 25-lecia istnienia firmy Prefbet Śniadowo oraz 18-leciem powstania klubu sportowego Prefbet Śniadowo Łomża. Jednym ze sponsorów mitingu jest Miasto Łomża, które przeznaczyło na jego organizację środki w wysokości 10 tys. zł. – Miting powoli już na stałe wpisuje się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń. Uważam, że jest to znakomita promocja naszego miasta poprzez sport – przekonywał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Do Łomży zawita wielu utytułowanych sportowców. Jednym z nich będzie z pewnością Konrad Bukowiecki, tegoroczny halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą. Nad Narwią zobaczymy też m.in. Szymona Kulkę, byłego mistrza Europy w biegach przełajowych oraz innych znakomitych zawodników z zagranicy. Nie zabraknie również łomżyńskich lekkoatletów. W zawodach wystartuje m.in. młodzieżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą Beata Trzonkowska, przełajowiec Emil Dobrowolski czy biegający na długich dystansach Mateusz Demczyszak.

– Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzonych 186 lekkoatletów z 17 krajów świata – oznajmił Andrzej Korytkowski, prezes i jednocześnie trener Prefbetu. – Bardzo mocną obsadę będzie miał na pewno konkurs pchnięcia kulą mężczyzn. Solidni zawodnicy wystartują także w biegu na 5000 m – poinformował Korytkowski, dodając, iż od strony organizacyjnej wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. – Wszyscy mamy nadzieję, że to będzie przednie widowisko – dodawał Michał Szczepankowski, dyrektor działu marketingu Prefbet Śniadowo.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że 7 czerwca o godz. 18 warto przyjść na stadion przy ul. Zjazd i dopingować zawodników. – Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców, bo emocji na pewno nie zabraknie. Mam nadzieję, że tego dnia padnie wiele ciekawych rezultatów i rekordów – zakończył Prezydent Mariusz Chrzanowski.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment