Mistrz Świata w Kulturystyce u prezydenta Łomży

Mistrz Świata w Kulturystyce u prezydenta Łomży

Zbigniew Turowski z Łomży został Mistrzem Świata w Kulturystyce Federacji WPF kategorii Masters + 50 lat. Zawody zostały rozegrane w Brukseli 11 listopada 2018 r., w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. We wtorek 20 listopada osiągniętego sukcesu pogratulował mu prezydent Mariusz Chrzanowski.

– Ten tytuł mistrzowski pokazuje, że są w naszym mieście utalentowani mieszkańcy, których warto wspierać. To także przykład tego, że marzenia się spełniają, jeśli tylko sukcesywnie dąży się do celu – powiedział prezydent Łomży.
Zbigniew Turowski swoją przygodę ze sportem rozpoczął 36 lat temu. Od 1990 r. jest wychowawcą w Bursie Szkolnej Nr 2 w Łomży. Prowadzi tam siłownię, która jest największą atrakcją dla dojrzewającej młodzieży. Kształtuje na niej silną wolę oraz wyrabia zdyscyplinowanie, nie tylko u samych grzecznych chłopców.
Jego kariera sportowa rozwijała się bardzo dynamicznie na wielu płaszczyznach,a elementem, który ją zespalał były sporty siłowe. Od lat jest propagatorem i wielkim pasjonatem trójboju siłowego i kulturystyki. Od 36 lat startuje w trójboju siłowym z międzynarodowymi sukcesami, a od 5 lat w zawodach kulturystycznych, dając przykład młodzieży mieszkającej w bursie, jak należy aktywnie spędzać czas wolny. Jego wielkim sukcesem jest również praca trenerska, a jego podopieczni mogą się poszczycić nagrodami zdobytymi na arenach zarówno Polski, Europy, jak i świata. Jak sam podkreśla, tytuł mistrza globu w kulturystyce był jego wymarzonym celem życiowym.


Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Belgii był możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu z budżetu miasta przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. – Na 36 lat promocji naszego miasta to jedyny prezydent, który mnie wspomógł w realizacji moich marzeń, za co serdecznie dziękuję – powiedział Zbigniew Turowski. Podkreślił również, iż chciałby serdecznie podziękować młodzieży, wszystkim koleżankom i kolegom z pracy, a zwłaszcza pani Barbarze Zawrotnej, dyrektor Bursy Szkolnej nr 2, za wsparcie, wyrozumiałość i pomoc w osiągnięciu największego sukcesu sportowego w jego życiu.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment