Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża

Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża

W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II już po raz XIV odbył się finał konkursu Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża. Jego zwyciężczynią została Natalia Pijanowska z SP 10. W ortograficznych zmaganiach udział wzięło 21 osób – po trzech uczniów z każdej placówki.

Zmaganiom najlepszych przyświecały w tym roku słowa Janusza Korczaka: „Błąd w mowie jest jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą bardzo kochasz”. Tegoroczny konkurs wpisał się w obchody 600-lecia naszego miasta, dlatego rozpoczął się od wierszy o Łomży w interpretacji uczniów kl. V. Następnie głos zabrali konferansjerzy, którzy krótko wprowadzili w historię nadania naszemu miastu praw miejskich oraz przypomnieli, że tradycyjnie konkurs jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II, a dyrektor Leszek Sobociński podkreślił, że dbałość o język ojczysty jest obowiązkiem patriotycznym.

Tekst dyktanda napisała Joanna Szkop, która nie oszczędziła uczestnikom ortograficznych pułapek. Związane było z historią Łomży i jej najsławniejszymi obywatelami.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Natalia Pijanowska , op. p. Renata Zaniewska, Szkoła Podstawowa nr 10
II miejsce – Anna Tarnacka, op. p. Anna Kossakowska-Bączek, Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce – Oskar Żebrowski, op. p. Joanna Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 4
Gratulujemy!

 

tekst i foto: SP 10

Related posts

Leave a Comment