Mikołajkowa zabawa dla dzieci

Mikołajkowa zabawa dla dzieci

W czwartek od godzin porannych na Stary Rynek ciągnęły tłumy dzieci z przedszkoli i szkół, aby w ciekawy i radosny sposób obchodzić imieniny Świętego Mikołaja. Już po raz kolejny Urząd Miejski zorganizował „Mikołajki Miejskie”, których realizatorem w tym roku była Planeta Asów. Z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad sześćset dzieci.

– Zapoczątkowana przeze mnie w poprzedniej kadencji mikołajkowa impreza dla najmłodszych już na stałe wpisała się w kalendarz łomżyńskich wydarzeń. Jest ona doskonałą okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu i wprowadzenia w klimat zbliżających się świąt oraz integracji naszych najmłodszych i budowania poczucia ich tożsamości z naszym miastem – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

W ramach wydarzenia dzieci brały udział w zabawach ruchowych taki jak np. bieg z „kulą śnieżną” na tacy czy rzut prezentem do celu. Odpowiadały na pytania o Świętach Bożego Narodzenia i Świętym Mikołaju, a w mikołajowej fotobudce robiły pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem z wykorzystaniem gadżetów świątecznych. W jego laboratorium przeprowadzały zimowe eksperymenty, a na stoisku karaoke śpiewały kolędy. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia kreatywnego rękodzieła świątecznego, w ramach którego najmłodsi dekorowali pierniczki lukrem i kolorowymi posypkami oraz tworzyli jadalne dekoracje świąteczne. Nie zabrakło również malowania buzi na zimowe symbole, a każdy uczestnik miejskich imienin Mikołaja mógł liczyć na słodki upominek.

W tym roku „Mikołajki Miejskie” zostały zorganizowane głównie pod kątem grup przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Z przygotowanych atrakcji korzystały również dzieci jeszcze nieuczęszczające do przedszkoli lub szkół, które przyszły ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami lub opiekunami.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment