Mikołajki miejskie już się zaczęły [FOTO]

Mikołajki miejskie już się zaczęły

Choć oficjalnie przypadają na 6 grudnia, to w Łomży ich świętowanie rozpoczęło się dzień wcześniej. Z okazji Mikołajek na Starym Rynku pojawił się Święty Mikołaj z prawdziwymi reniferami oraz elfy. Niespodzianki czekały na najmłodszych również w Ratuszu, gdzie grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 15 przystroiła bożonarodzeniową choinkę.

– Takie momenty są miłą odskocznią od codziennych obowiązków – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
Moc atrakcji czekała na dzieci już od godzin porannych. Na Stary Rynek zawitał bowiem Św. Mikołaj na saniach z prawdziwymi reniferami. Przybysz z dalekiej Laponii chętnie pozował do zdjęć oraz rozdawał słodkie upominki. Pamiątkowe zdjęcie można było zrobić również z elfami w specjalnej foto-budce. Nastroju dodawała specjalnie przygotowana świąteczna muzyka. Niewątpliwą atrakcją – jak co roku, dla której na łomżyńską starówkę, ciągną dzieci i młodzież był słynny miś Łomżatek. Świetlna dekoracja szczególnie przypadła do gustu małej Łucji z Publicznego Przedszkola nr 15 w Łomży. – Bardzo mi się podoba, jest taki duży – charakteryzowała misia, rozkładając szeroko ręce, 6-latka.

Następnie Łucja wraz ze swoimi koleżankami i kolegami oraz młodszą grupą czterolatków udała się do Urzędu Miejskiego. Przedszkolaki zwiedzały poszczególne wydziały, poznając jak od wewnątrz wygląda praca magistratu. Były też w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie usłyszały słynny “Marsz Mendelsona”. Jednak najwięcej radości sprawiła maluchom wizyta w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Tam zaśpiewały świąteczną piosenkę oraz podarowały włodarzowi miasta pamiątkowy obraz z napisem “Wesołych Świąt”. Grupa czterolatków przyozdobiła w bombki i świecidełka “prezydencką” choinkę, zaś starsi ubrali bożonarodzeniowe drzewko w holu Ratusza. Każdy z najmłodszych otrzymał prezent od Św. Mikołaja. Podczas całej wizyty dzieci zadawały częste pytania. Prezydent opowiadał im o swojej pracy, obowiązkach, ale także o tym jak spędzi tegoroczne święta.

– To są takie chwile, które pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków. Dzieci dają wiele pozytywnej energii, a uśmiechy na ich twarzach są bezcenne – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. – W tym roku przygotowaliśmy dla najmłodszych szereg atrakcji – dodaje. Łomżyńskie Mikołajki potrwają dwa dni. Nie mniej emocjonująca będzie środa 6 grudnia. Od godziny 11.00 do 19.00 na najmłodszych czekać będzie zimowe szaleństwo – snow tubing, czyli zjazdy na dmuchanych pontonach z rampy.

Mikołajki miejskie już się zaczęły

 

UM Łomża

Related posts

3 Thoughts to “Mikołajki miejskie już się zaczęły [FOTO]”

  1. Sytek

    PiSowska propaganda za naszą kasę rusza! Już nie za rok wybory.

  2. Sylka

    Niektórym nie dogodzisz. Brawo dla Prezydenta że coś robi dla mieszkańców Łomży

  3. seba82

    Coś robi tylko co? 🙂

Leave a Comment