Miasto poszerza politykę prorodzinną [VIDEO]

Miasto poszerza politykę prorodzinną

Od 2016 roku mieszkańcom Łomży, którym urodziło się dziecko, przysługuje samorządowe becikowe w wysokości 500 zł oraz wyprawka dla noworodka. W pierwszym roku był to komplet ubranek, w tym są to kocyki z logo miasta i napisem „100% szczęścia”. W 2018 roku zostanie ona rozszerzona o dodatkowe elementy związane z 600-lecia nadania Łomży praw miejskich: jubileuszową monetę i kartę rodzinną na basen.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że wbrew powszechnym opiniom o zmniejszającej się liczbie mieszkańców Łomży, z roku na rok liczba urodzeń w naszym mieście jest coraz większa. Poinformował, że przez cały 2016 rok wypłaconych zostało 520 samorządowych becikowych, a w tym roku, tylko przez 11 miesięcy, wydano 576 takich decyzji. – Spodziewamy się, że w całym 2017 roku przekroczymy magiczną liczbę 600 urodzeń. Tendencja wzrostu urodzeń jest ogólnokrajowa i wiąże się z polityką rządu Prawa i Sprawiedliwości, który bardzo mocno wspiera polskie rodziny. Ale oprócz dobrych działań polskiego rządu potrzeba jeszcze wsparcia samorządu – powiedział Mariusz Chrzanowski.

Podczas briefingu prasowego w Parku Wodnym Prezydent poinformował, że również w 2018 roku będzie przekazywane samorządowe becikowe i wyprawka w postaci kocyka. Oprócz logo miasta znajdzie się na nim także logo jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. – Będziemy również przekazywali także specjalnie wybitą na jubileusz monetę z wizerunkiem księcia Janusza Mazowieckiego oraz kartę rodzinną z pakietem sześciuset minut do wykorzystania dla rodziny w Parku Wodnym lub na pływalni przy ulicy Niemcewicza – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że w ten sposób chce promować zdrowy styl życia wśród mieszkańców i zachęcać do aktywności sportowej.

O szczegółach funkcjonowania karty rodzinnej poinformował dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Będzie wydawana ona imiennie jednemu z rodziców lub opiekunowi prawnemu dziecka w Urzędzie Miejskim w Łomży. W ramach karnetu wejście w jednym momencie będzie przysługiwało maksymalnie pięciu osobom, tak aby za jednym razem mogła wejść cała rodzina. Sześćset minut będzie dostępne przez 12 miesięcy, a po ich wykorzystaniu karta przejdzie na własność rodziny, która może ją doładowywać już we własnym zakresie zgodnie z cennikiem – mówił Andrzej Modzelewski dodając, że jest to również wspaniała forma promocji miejskich obiektów sportowych.

– Mam nadzieję, że ten miły ukłon w stronę polityki prorodzinnej będzie też dobrym przykładem, że Łomżę można stawiać jako wzór wsparcia tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości dla polskich rodzin – powiedział Prezydent Mariusz Chrzanowski.

Wnioski o samorządowe becikowe przyjmowane są w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Polnej 16 w godzinach 7:30-15:30. Mieszkańcy Łomży, których dziecko przyszło na świat w łomżyńskim szpitalu, mogą odebrać wyprawkę w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas nadawania dziecku numeru Pesel i meldowania go w Łomży. Rodziców mieszkających w naszym mieście, których dzieci urodziły się w innej miejscowości, po odbiór wyprawek zapraszamy do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego (pok. 122), z dokumentem potwierdzającym nadanie dziecku numeru Pesel. Osoby niezameldowane w Łomży, mieszkające jednak w naszym mieście co najmniej przez dwanaście miesięcy przed urodzeniem się dziecka, wyprawkę również mogą odebrać w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji, dostarczając akt urodzenia dziecka lub dokument potwierdzający nadanie dziecku numeru Pesel. Muszą także podpisać specjalne oświadczenie o zamieszkiwaniu w naszym mieście minimum 12 miesięcy przed urodzeniem się dziecka.

 

UM Łomża

Related posts

8 Thoughts to “Miasto poszerza politykę prorodzinną [VIDEO]”

 1. seba82

  Ciekawe czy ze swoich pieniędzy też by tak rozdawali?

 2. Sytek

  To już propaganda przedwyborcza.

 3. seba82

  Hahaha już czuję jak będzie rozrywkowy rok 2018 igrzyska dla ciemnego ludu.

 4. Zzzz

  Wejściówki na basen buhaha

 5. Maciej

  Wszystko spoko, chłop sie stara, w Łomży sie dzieje i tez sie rozwija. Ale nie mogę przeboleć tej wiejskiej gadki. Chłopie ogarnij język, i tak jest spory progres w tym jak mówisz ale nagminnie słychać wołacz z końcówka O zamiast

 6. Maciej

  Pięknego polskiego Ą

  Dobra robota i powodzenia!

 7. Synchro

  Czepiacie się

Leave a Comment