Miasto odebrało nagrody za zwycięstwo w “Świeć się z Energą”

Świeć z Energą

Mieszkańcy i sympatycy Łomży, głosujący w plebiscycie „Świeć się z Energą” wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa o wartości 10 tys. zł. Spośród miejscowości z województwa podlaskiego biorących udział w zimowej akcji, Łomża otrzymała najwięcej głosów. Zapewniło to udział w ogólnopolskim finale zabawy, uzyskanie tytułu najładniej oświetlonej miejscowości w regionie, oraz nagrody, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin – nowoczesne, energooszczędne sprzęty AGD, m.in. lodówki i kuchenki. 9 marca organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nagrody Prezydentowi Miasta oraz potrzebującym mieszkańcom.
Świeć się z Energą” to dobroczynny plebiscyt na najładniej oświetlone miasta. Już od 8 lat miejscowości z całego kraju rywalizują nie tylko o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, ale przede wszystkim o nagrody dla potrzebujących. W tegorocznej edycji do 16 miast trafi ponad 160 energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości 200tys. zł, ufundowanych przez organizatora akcji – Grupę Energa. W VIII edycji konkursu wzięło udział blisko 100 miejscowości, które rywalizowały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Do miast, na które oddano najwięcej głosów w etapie wojewódzkim, w tym do Łomży, zostaną przekazane urządzenia AGD o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca tegorocznej edycji – Zamość, zdobył nagrody warte 50 tys. zł.

Oprócz pomocy potrzebującym, dzięki akcji, miasta mogły pochwalić się świątecznymi iluminacjami, a przy okazji wypromować walory i atrakcje turystyczne. Była także okazja, aby mieszkańcy poczuli ducha rywalizacji. Zachęcając do głosowania można było wzmacniać społeczne więzi i lokalny patriotyzm wśród mieszkańców. Podczas trwania „Świeć się z Energą” swoje głosy oddało ponad 150 tys. osób.

Najjaśniejsze w Polsce
Mieszkańcy i sympatycy Łomży aktywnie włączyli się do akcji oddając swoje głosy w dwóch etapach plebiscytu. Miasto wygrało rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie pokonując m.in. Bielsk Podlaski, Brańsk oraz stolicę regionu – Białystok, a w finale zajęło wysokie V miejsce, rywalizując z 15 pozostałymi reprezentantami województw m.in. Zamościem, Legnicą, Stalową Wolą, Częstochową czy Wejherowem.

W czwartek 9 marca br. przedstawiciele Grupy Energa oficjalnie przekazali nagrody na ręce Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Podczas uroczystości organizatorzy pogratulowali zwycięzcom konkursu oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za zaangażowanie w tę szlachetną akcję.

– Cieszę się, że dzięki udziałowi w akcji „Świeć się z Energą” udaje nam się pomóc osobom potrzebującym z naszego miasta. Sukces w tym konkursie pokazuje także, że warto było zainwestować w tegoroczne dekoracje świąteczne, jakimi była iluminacja na fasadzie Ratusza oraz świetlny pociąg, który wspólne z misiem Łomżatkiem, stanowiły nie lada atrakcję nie tylko dla najmłodszych. Ta wygrana nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców naszego miasta, za co im serdecznie dziękuję. To w głównej mierze dzięki Wam możemy dziś wesprzeć potrzebujących łomżyniaków. Gwarantuję, że wygrany sprzęt trafi do ludzi naprawdę go potrzebujących – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Sprzęt AGD dla potrzebujących
Nagrody, które zostały przekazane do Łomży za zwycięstwo w etapie regionalnym akcji „Świeć się z Energą” trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, które wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Sprzęt o łącznej wartości 10 tys. zł ufundowany przez Grupę Energa, w tym energooszczędne lodówki, kuchenki oraz inne nowoczesne urządzenia AGD marki Electrolux, z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie na długie lata oraz pozwolą na oszczędne zużycie energii elektrycznej i obniżenie rachunków.

Energa pomaga od lat
Na przestrzeni 7 lat, dzięki akcji „Świeć się z Energą”, podopieczni – łącznie ponad 150 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej – zyskali od Grupy Energa pomoc, która ułatwia im życie. W tym roku, dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków miast, do obdarowanych dołączą kolejni podopieczni instytucji udzielających pomocy.
Grupa Energa od lat prowadzi szereg działań dobroczynnych i ważnych dla społeczności lokalnych. Powołana 8 lat temu Fundacja Energa na co dzień niesie pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Polski. Przez cały okres działalności pomoc została skierowana do tysięcy potrzebujących. Odbywająca się już 8. raz akcja „Świeć się z Energą” jest jednym z działań w którym Grupa Energa realizuje swoją społeczną misję.
Zwycięskie miasta VIII edycji „Świeć się z Energą” do których trafiły nagrody dobroczynne o łącznej wartości 200 tys. zł: Zamość (I miejsce), Stalowa Wola (II miejsce), Częstochowa (III miejsce), Radom, Łomża (V), Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo, Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa.

Wyniki akcji „Świeć się z Energą” oraz galerie zdjęć plebiscytu miast, konkursu fotograficznego oraz plebiscytu galerii handlowych można znaleźć na stronie www.SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie.
Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

***
Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji “Świeć Się” jest Grupa Energa – jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment