Miał być Białystok będzie Łomża!

Miał być Białystok będzie Łomża!

Nie w stolicy województwa podlaskiego, a w Łomży odbędzie się kolejna 4. już edycja PKO Biegu Charytatywnego. Zawodnicy pobiegną 15 września na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Inicjatywie przyświeca szczytny cel, jakim jest pomoc najuboższym.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że to szczytne wydarzenie odbędzie się w Białymstoku. Zaangażowanie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który osobiście udał się na rozmowy do siedziby PKO w Warszawie, sprawiło, że zawodnicy wystartują jednak nad Narwią. – Ta ogromna determinacja spowodowała, że podjęliśmy taką decyzję. Nie bez znaczenia był też fakt, że w dwóch poprzednich edycjach Łomża wywiązała się z zadania znakomicie. Te małe ośrodki mają coś w sobie… – mówi Marta Konpoka, dyrektor biura PKO Bank Polski.

Takie rozstrzygnięcie przyczyni się z pewnością do znakomitej promocji naszego miasta w jubileuszowym roku oraz stworzy możliwość pomocy dla najbardziej potrzebujących. – Z wielką radością przyjąłem tę wiadomość. Uważam, iż połączenie sportu ze szczytnym celem, to piękna idea, którą warto wspierać. Takie wydarzenia integrują lokalną społeczność – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który zadeklarował już swój udział w imprezie.

4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem “Pomagamy z każdym krokiem” zostanie przeprowadzony na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce. Aktywność biegaczy, którzy wezmą w nim udział będzie przeliczona na złotówki, a uzyskaną w ten sposób kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cele charytatywne. Może ona wynieść maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od liczby pokonanych przez drużyny okrążeń.

W Łomży odbyły się już dwie wcześniejsze edycje tego szczytnego wydarzenia – pierwsza w 2015 roku i druga rok później. W ubiegłym biegacze startowali w Białymstoku. Dzięki organizacji PKO Biegu Charytatywnego nasze miasto “wybiegało” już kilkadziesiąt tysięcy złotych na dożywianie najbardziej potrzebujących oraz wzbogaciło się o siłownię zewnętrzną. Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu powstały przy ul. Browarnej i cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

 

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Miał być Białystok będzie Łomża!”

Leave a Comment