Medale lekkoatletów Prefbetu Śniadowo

Medale lekkoatletów
Bardzo dobry występ zaliczyli zawodnicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża podczas rozegranych w Jeleniej Górze Przełajowych Mistrzostw Polski. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników ze 173 klubów.

Biegacze mieli do pokonania trasę od 2 do 10 km, w zależności od kategorii. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży Rafał Pogorzelski. Juniorzy mieli do pokonania 6 kilometrów (3 pętle po 2 kilometry). – Od pierwszych metrów Rafał biegł w czołówce, kontrolując bieg. Po przebiegnięciu około 3 kilometrów nasz zawodnik mocno podkręcił tempo w wyniku czego z prowadzącej czołowej grupy dziesięciu zawodników zastało trzech biegaczy. Około czwartego kilometra czołowa grupa się połączyła. Widząc to Rafał po raz drugi “szarpnął” na ciężkim i długim podbiegu, co w efekcie “rozerwało” czołówkę – przekazuje trener Prefbetu, Andrzej Korytkowski. Prowadzenia nie udało się utrzymać do końca, wygrał Mateusz Dębski z RLTL ZTE Radom. Pogorzelski uplasował się ostatecznie na drugiej pozycji z siedmiosekundową stratą do zwycięzcy.

Równie dobrze spisał się nowy nabytek Prefbetu Mateusz Demczyszak, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski na dystansie 4 kilometrów. – Mateusz na pierwszej pętli starał się utrzymać za późniejszym zwycięzcą Arkadiuszem Gardzielewskim. Do pewnego czasu to się udawało,  ale później zaczęli go naciskać dwaj inni rywale. Na szczęście po pokonaniu chwilowego kryzysu złapał “drugi oddech”, co przełożyło się na zdobycie srebrnego medalu – mówi Korytkowski. W tym samym biegu 24. lokatę zajął Michał Bernardelli.

Na dystansie 10 km startował Przemysław Dąbrowski, który zajął 9. miejsce. Po podliczeniu wyników okazało się, że seniorzy Prefbetu zostali mistrzami Polski i wywalczyli możliwość reprezentowania Polski na klubowych Mistrzostwach Europy w 2018 roku.

Klasyfikacja drużynowa seniorów:

1. LŁKS PREFBET ŚNIADOWO ŁOMŻA – 35 pkt.

2. RTS ŁÓDŹ – 37 pkt.

3. KS PODLASIE BIAŁYSTOK – 45 pkt.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment