Mecz reprezentacji kobiet Polski i Litwy już 12 czerwca w Łomży

Mecz reprezentacji kobiet Polski i Litwy już 12 czerwca w Łomży

W poniedziałek 12 czerwca o godz. 17.00 na łomżyńskim stadionie przy ul. Zjazd 18 rozegrany zostanie towarzyski mecz pomiędzy zawodniczkami Polski i Litwy. Będzie to szczególny pojedynek i duże wyróżnienie dla miasta, ponieważ reprezentacja seniorska w piłce nożnej kobiet gości w Łomży po raz pierwszy.

Obecnie od kilku dni na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży trwają intensywne przygotowania. Przybyli do nas goście bardzo chwalą sobie obiekty i atrakcyjne położenie miasta, gdzie czują się bardzo dobrze. Podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, zawodniczki podkreślały, że warunki do treningu są na wysokim poziomie, płyta boiska jest świetnie przygotowana, a po ćwiczeniach mogą odpocząć w ciszy i spokoju.

Polki oprócz meczu z Litwą w planach mają jeszcze jeden mecz, który odbędzie się 8 czerwca pod Kijowem na Ukrainie. Obydwa spotkania są etapem przygotowań do wrześniowych meczy eliminacyjnych do Mistrzostw Świata, gdzie Polski rozegrają mecze z Białorusią oraz Szwajcarią.

Niestety najbliższe rozgrywki odbędą się bez kilku zawodniczek. Zabraknie m.in. bramkarki Katarzyny Kiedrzynek, która po kontuzji musi poddać się operacji, Julii Matuszewskiej, Agnieszki Winczo oraz Silvany Chojnowski. Na płycie boiska pojawią się za to Ewa Pajor, Agata Tarczyńska – mistrzynie Niemiec z VfL Wolfsburg, a także piłkarki mistrza Polski Medyka Konin – Anna Szymańska, Katarzyna Daleszczyk czy Agata Guścior.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania. Wstęp wolny!

 

Źródło: MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment