Marzenia się spełniają…

87. mistrzostw Polski w maratonie

Przemysław Dąbrowski, zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zdobył srebrny medal 87. mistrzostw Polski w maratonie. Zawody zostały rozegrane podczas 5 ORLEN Warsaw Marathon. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze.
– Marzenie o zdobyciu medalu Mistrzostw Polski w maratonie się spełniło. Wicemistrzostwo Polski w tym prestiżowym biegu to moje największe osiągnięcie w karierze sportowej i mam nadzieję, że nie ostatnie – mówi Dąbrowski. – Taktykę jaką zastosowałem w tym biegu była prosta, dobiec do mety i zdobyć przy tym medal mistrzostw Polski. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały szybkiemu bieganiu, więc nie było sensu atakować rekordu życiowego, zwłaszcza że od samego startu aż do mety, biegłem sam. Cały bieg miałem pod kontrolą, wiedząc jaką przewagę osiągnąłem nad kolejnymi zawodnikami – opisuje.

Przemysław Dąbrowski, wicemistrz Polski w maratonie
Przemysław Dąbrowski, wicemistrz Polski w maratonie

Maraton ukończyło ponad 5,5 tys. osób, Nasz zawodnik ukończył bieg open na 9. miejscu z czasem 2:26.30. Tytuł Mistrza Polski obronił olimpijczyk z Rio de Janeiro Adam Kozłowski (MLUKS MOS SIERADZ) 2:12.38, plasując się na 3. lokacie w Open. Brązowy medal zdobył Radosław Kasprzak (TL ROW RYBNIK), czas 2:30.52 dał mu 17. pozycję w biegu Open. Zwycięzca całego maratonu został Kienijczyk Kimutai Felix (2:10.34).

Related posts

Leave a Comment