Mariusz Chrzanowski odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Łomży

Mariusz Chrzanowski odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Łomży

– Ten dokument wystawili mieszkańcy, ja go tylko podpisałem, a jego dysponentem przez najbliższych 5 lat jest prezydent Mariusz Chrzanowski – powiedział sędzia Stanisław Guziejko, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży wręczając zwycięzcy wyborów samorządowych zaświadczenie o wyborze na stanowisko prezydenta naszego miasta. Przewodniczący MKW przekazał także gratulacje osiągniętego wyniku oraz życzył sukcesów na zajmowanym stanowisku.

– To nie tylko mój sukces, ale przede wszystkim sukces mieszkańców Łomży. Zapewniam, że tego ogromnego zaufania nie zawiodę – podkreślił nowy-stary prezydent Mariusz Chrzanowski.
Uroczyste ślubowanie prezydenta i radnych rady miejskiej odbędzie się w ciągu 7 dni od zakończenia obecnej kadencji, która upływa 16 listopada br.

Wybrany w 2014 r. na Prezydenta Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski będzie sprawował tę funkcję przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów samorządowych, która odbyła się 4 listopada, uzyskał 75,98 % poparcie. Na jego kontrkandydatkę Agnieszkę Muzyk zagłosowało 24,02 % wyborców. Frekwencja wyniosła 40,72 %.
Urzędujący włodarz miasta, który startował z własnego komitetu, zdobył w drugiej turze 14 866 głosów. Tym samym poprawił wynik z pierwszej tury, kiedy głos oddało na niego 10 518 wyborców. Na Agnieszkę Muzyk, kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 4 699 łomżan (5 487 głosów w pierwszej turze). Warto dodać, że tegoroczny rezultat osiągnięty przez Mariusza Chrzanowskiego jest lepszy niż 4 lata temu. Wówczas w drugiej turze jako kandydat PiS otrzymał on 11 367 głosów poparcia, pokonując ustępującego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na którego zagłosowało 5 431 mieszkańców Łomży.

Mariusz Chrzanowski ma 34 lata. Jest rodowitym łomżaninem. Funkcję Prezydenta Miasta Łomża sprawuje od 2014 r., ale z samorządem jest związany od 12 lat. W latach 2006-2014 był radnym Rady Miejskiej Łomży. Podczas pierwszej kadencji przewodniczył Klubowi Radnych PiS, zaś w kolejnej był wiceprzewodniczącym rady. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku na kierunkach: prawo i europeistyka. Na tej samej uczelni ukończył studia doktoranckie o specjalności prawo konstytucyjne. Nauczyciel akademicki, wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Należy do Związku Sybiraków oraz Stowarzyszenia Civitas Christiana. Interesuje się sportem i polityką.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment